Plugins - Duplicate Post - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: now works on Edit screen too - check this option to use with Gutenberg enabled
ro: acum funcționează și pe ecranul de editare — bifează această opțiune pentru a utiliza cu Gutenberg activat

en: What's new in Duplicate Post version %s:
ro: Ce este nou în versiunea Duplicare articol %s:

en: Current user is not allowed to copy posts.
ro: Utilizatorului curent nu are voie să copieze articole.

en: Check out the documentation
ro: Consultă documentația

en: Serving the WordPress community since November 2007.
ro: În serviciul comunității WordPress din noiembrie 2007.

en: you probably want this unchecked, unless you have very special requirements
ro: probabil vrei asta nebifată, dacă nu ai cerințe foarte speciale

en: Documentation
ro: Documentație

en: Help me develop the plugin and provide support by <a href="%s">donating even a small sum</a>.
ro: Ajută-mă să dezvolt modulul și să ofer suport prin <a href="%s">donarea unei sume mici</a>.

en: Show update notice
ro: Arată notificare actualizare

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: You can use * to match zero or more alphanumeric characters or underscores: e.g. field*
ro: Poți folosi * pentru a potrivi cu zero sau mai multe caractere alfanumerice sau liniuțe-jos:
    de exemplu câmp*

en: Menu order
ro: Ordinea din meniu

en: Author
ro: Autor

en: Template
ro: Șablon

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Support Forum
ro: Forum pentru suport

en: Donate whatever sum you choose, even just 10¢.
ro: Donează orice sumă alegi, chiar și 10 ¢.

en: Help me develop the plugin, add new features and improve support!
ro: Ajutați-mă să dezvolt modulul, să adaug funcționalități noi și să îmbunătățesc suportul!

en: Please <a href="%s">review the settings</a> to make sure it works as you expect.
ro: Te rog <a href="%s">revizuiește setările</a> ca să te asiguri că funcționează cum te aștepți.

en: %s item copied. | %s items copied.
ro[0]: %s element copiat.
ro[1]: %s elemente copiate.
ro[2]: %s de elemente copiate.

en: You can also use the template tag duplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id ). More info <a href="%s">here</a>
ro: De asemenea, poți utiliza tag-ul șablonului duplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id ). Mai multe informații <a href="%s">aici</a>

en: Whether the links are displayed for custom post types registered by themes or plugins depends on their use of standard WordPress UI elements
ro: Afișarea legăturilor pentru tipuri de articole personalizate, înregistrate de teme sau module, depinde de utilizarea elementelor standard de WordPress UI de către aceste teme sau module

en: Select the post types you want the plugin to be enabled
ro: Selectează tipurile de articol pentru care vrei ca modulul să fie activat

en: Enable for these post types
ro: Activează pentru aceste tipuri de articol

en: Passwords and contents of password-protected posts may become visible to undesired users and visitors
ro: Parolele și conținuturile articolelor protejate prin parolă pot deveni vizibile pentru utilizatorii nedoriți și vizitatori

en: Show/hide private taxonomies
ro: Arată/ascunde taxonomiile private

en: Add this number to the original menu order (blank or zero to retain the value)
ro: Adaugă acest număr la ordinea inițială din meniu (gol sau zero pentru păstrarea valorii)

en: Increase menu order by
ro: Crește ordinea din meniu prin

en: except pingbacks and trackbacks
ro: cu excepția pingback-urilor și trackback-urilor

en: Comments
ro: Comentarii

en: Children
ro: Copii

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Password
ro: Parolă

en: Content
ro: Conținut

en: Excerpt
ro: Rezumat

en: Slug
ro: Descriptor

en: Status
ro: Stare

en: Date
ro: Dată

en: Title
ro: Titlu

en: Post/page elements to copy
ro: Elementele articolului/paginii de copiat

en: Display
ro: Afișează

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: What to copy
ro: Ce să copiezi

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: Copy features for this post type are not enabled in options page
ro: Funcționalitățile de copiere pentru acest tip de articol nu sunt activate în pagina de opțiuni

en: Dismiss this notice.
ro: Respinge această notificare.

note: Description of the plugin
en: Clone posts and pages.
ro: Clonare articole și pagini.

en: Settings
ro: Setări

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Admin bar
ro: Bară de administrare

en: Edit screen
ro: Ecran de editare

en: Post list
ro: Listă articole

en: Show links in
ro: Arată legături în

en: Warning: users will be able to copy all posts, even those of other users
ro: Avertizare: utilizatorii vor putea să copieze toate articolele, chiar și cele ale altor utilizatori

en: Roles allowed to copy
ro: Rolurile permise pentru copie

en: Suffix to be added after the title, e.g. "(dup)" (blank for no suffix)
ro: Sufixul de adăugat după titlu, de exemplu "(dup)" (gol pentru niciun sufix)

en: Title suffix
ro: Titlu sufix

en: Prefix to be added before the title, e.g. "Copy of" (blank for no prefix)
ro: Prefixul de adăugat înainte de titlu, de exemplu "Copie a " (gol pentru niciun prefix)

en: Title prefix
ro: Prefix titlu

en: Select the taxonomies you don't want to be copied
ro: Selectează taxonomiile care nu vrei să fie copiate

en: Do not copy these taxonomies
ro: Nu copia aceste taxonomii

en: Comma-separated list of meta fields that must not be copied
ro: Lista câmpurilor meta care nu trebuie să fie copiate, separate prin virgulă

en: Do not copy these fields
ro: Nu copia aceste câmpuri

note: Plugin Name of the plugin
en: Duplicate Post
ro: Duplicare articol

en: Duplicate Post Options
ro: Opțiuni duplicare articole

en: Translate
ro: Tradu

en: Donate
ro: Donează

en: Copy creation failed, could not find original:
ro: Crearea copiei a eșuat, nu s-a putut găsi originalul:

en: No post to duplicate has been supplied!
ro: Nu a fost furnizat niciun articol pentru duplicare!

en: New Draft
ro: Ciornă nouă

en: Copy to a new draft
ro: Copiere într-o ciornă nouă

en: Clone
ro: Clonare

en: Clone this item
ro: Clonează acest element
