Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (1302 entries)

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
ro:  Furnizorul tău de găzduire permite să faci o singură copie de siguranță incrementală pe zi.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
ro: locatar

en: %d token | %d tokens
ro[0]: %d token
ro[1]: %d tokeni
ro[2]: %d de tokeni

en: %s (%s used)
ro: %s (utilizat %s)

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
ro: %s - nu am putut face o copie de siguranță pentru această entitate; directorul corespunzător nu există (%s)

en: %s Error
ro: Eroare %s

en: %s Error: Failed to initialise
ro: Eroare %s: inițializarea a eșuat

en: %s Error: Failed to open local file
ro: Eroare %s: Deschiderea fișierului local a eșuat

en: %s Error: Failed to upload
ro: %s Eroare: Încărcarea a eșuat

en: %s access key
ro: Cheie de acces %s

en: %s add-on not found
ro: Suplimentul %s negăsit

en: %s archives remain
ro: Au rămas %s arhive

en: %s authentication
ro: autentificare %s

en: %s authentication code:
ro: Cod de autentificare %s:

en: %s authentication failed
ro: autentificarea %s a eșuat

en: %s authentication:
ro: Autentificare %s:

en: %s bits
ro: %s biți

en: %s bytes
ro: %s octeți

en: %s de-authentication
ro: Dezautentificare %s

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
ro: %s nu permite autorizarea site-urile găzduite la adrese IP directe. Va trebui să-ți schimbi adresa site-ului (%s) înainte de a putea utiliza %s pentru depozitare.

en: %s end-point
ro: punct final %s

en: %s error - failed to access the container
ro: Eroare %s - accesul la container a eșuat

en: %s error - failed to re-assemble chunks
ro: eroare %s - reasamblarea din bucăți a eșuat

en: %s error - failed to upload file
ro: %s eroare - încărcarea fișierului a eșuat

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
ro: Eroare %s - am accesat containerul, dar crearea unui fișier în el a eșuat

en: %s error: %s
ro: %s eroare: %s

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
ro: %s a fost ales pentru depozitul la distanță, dar în prezent nu ești conectat.

en: %s location
ro: locație %s

en: %s login failure
ro: Autentificare eșuată %s

en: %s logo
ro: Logo %s

en: %s minutes, %s seconds
ro: %s minute, %s secunde

en: %s per quarter
ro: %s pe trimestru

en: %s per year
ro: %s pe an

en: %s permits UpdraftPlus to perform only one backup per month. Thus, we recommend you choose a full backup when performing a manual backup and to use that option when creating a scheduled backup.
ro: %s lasă UpdraftPlus să realizeze o singură copie de siguranță pe lună. Așadar, îți recomandăm să alegi o copie de siguranță completă atunci când realizezi manual copia și să folosești acea opțiune când creezi o copie de siguranță programată.

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
ro: %s eroare reasamblare (%s): (vezi jurnalul fișierului pentru mai multe detalii)

en: %s restoration options:
ro: Opțiuni restaurare %s:

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
ro: %s a returnat un răspuns HTTP neașteptat: %s

en: %s secret key
ro: Cheie secretă %s

en: %s settings test result:
ro: Rezultatul testării setărilor %s:

en: %s support is available as an add-on
ro: Suportul pentru %s este disponibil ca un supliment

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
ro: încărcare %s: obținerea ID-ului de încărcare pentru încărcări din mai multe părți a eșuat - vezi jurnalul fișierului pentru mai multe detalii

en: %s version:
ro: versiunea %s:

en: %s: unreadable file - could not be backed up
ro: %s: fișierul nu poate fi citit - nu poate fi inclus în copia de siguranță

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
ro: %s: fișierul nu poate fi citit - nu poate fi inclus în copia de siguranță (verifică permisiunile și proprietatea fișierului)

en: (Not finished)
ro: (Neterminat)

en: (Nothing yet logged)
ro: (Nimeni nu este încă autentificat)

en: (Read more)
ro: (Citește mai mult)

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
ro: (Acest lucru este valabil pentru toate modulele WordPress care fac copii de siguranță, cu excepția cazului în care au fost codate explicit pentru compatibilitate multi-site.)

en: (You appear to be already authenticated).
ro: (Se pare că nu ești deja autentificat).

en: (already uploaded)
ro: (deja încărcat)

en: (backup set imported from remote location)
ro: (am importat setul de copii de siguranță din locația externă)

en: (current version)
ro: (versiune curentă)

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
ro: (fii sigur că încerci să încarci un fișier zip creat anterior cu UpdraftPlus)

en: (tap on an icon to select or unselect)
ro: (dă tap pe un icon pentru a selecta sau deselecta)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
ro: (caracterul asterisc se potrivește cu zero sau mai multe caractere)

[ctx: (verb)]
en: Download
ro: Descarcă

en: (version: %s)
ro: (versiunea: %s)

en: (when decrypted)
ro: (când e decriptat)

en: ... and many more!
ro: ...și multe altele!

en: 1. Component selection
ro: 1. Selectare componente

en: 2. Verifications
ro: 2. Verificări

en: 3. Restoration
ro: 3. Restaurare

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
ro: <b>Nu îl</b> pune în interiorul directorului tău uploads sau plugins, deoarece ar provoca recursivitate (copii de siguranță ale copiilor de siguranță ale copiilor de siguranță...).

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
ro: <strong>(Se pare că ești deja autentificat,</strong> totuși te poți autentifica din nou pentru a-ți împrospăta accesul dacă ai avut o problemă).

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
ro: <strong>După</strong> ce ai salvat setările (ai dat clic mai jos pe „Salvează modificările”), revin-o aici și urmează această legătură pentru a finaliza autentificarea cu %s.

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
ro: <strong>Acesta NU este un nume de dosar</strong>.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
ro: A apărut o excepție PHP (%s): %s

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
ro: A apărut o eroare PHP fatală (%s): %s

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
ro: A fost creată o cheie, dar încercarea de înregistrare cu %s nu a avut succes - te rog încearcă mai târziu.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
ro: Nu a fost făcută o nouă conexiune UpdraftCentral.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
ro: Am întâlnit un fișier foarte mare: %s (dimensiune: %s Mo)

en: A website where you have installed %s
ro: Un site web unde ai instalat %s

en: A zip error occurred
ro: A apărut o eroare zip

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
ro: ANULEAZĂ: Nu s-au putut găsi informațiile pentru entitățile de restaurat.

en: API key
ro: Cheie API

en: Access this site as user:
ro: Accesează acest site ca utilizatorul:

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
ro: Contul este plin: contul tău %s mai are doar %d biți, iar fișierul pentru încărcare are %d biți

en: Account holder's name: %s.
ro: Nume titular cont: %s.

en: Account is not authorized.
ro: Contul nu este autorizat.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
ro: Conturile create la rackspacecloud.com sunt conturi pentru SUA; conturile create la rackspace.co.uk sunt conturi pentru Marea Britanie.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
ro: Conturile create la rackspacecloud.com sunt conturi pentru SUA; conturile create la rackspace.co.uk sunt conturi pentru Marea Britanie

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Actions upon selected backups
ro: Acțiuni asupra copiilor de siguranță selectate

en: Activity log
ro: Jurnal de activități

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
ro: Adaugă SFPT ca să trimită datele în siguranță, să blocheze setările și să cripteze copia de siguranță a bazei de date, pentru o securitate suplimentară.

en: Add a site
ro: Adaugă un site

en: Add an exclusion rule
ro: Adaugă o regulă de excludere

en: Add an exclusion rule for %s
ro: Adaugă o regulă de excludere pentru %s

en: Add exclusion rule
ro: Adaugă regulă de excludere

en: Add site
ro: Adaugă site

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
ro: Adaugă acest site web la UpdraftCentral (control centralizat, de la distanță) - gratuit, pentru până la 5 site-uri.

en: Adding...
ro: Se adaugă...

en: Additional and enhanced remote storage locations
ro: Locații de stocare la distanță suplimentare și îmbunătățite

en: Additional storage
ro: Stocare suplimentară

en: Advanced / Debugging Settings
ro: Setări avansate/depanare

en: Advanced Tools
ro: Instrumente avansate

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
ro: După ce apeși acest buton, ai posibilitatea de a alege componentele pe care vrei să le restaurezi

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
ro: După ce ai realizat o copie de siguranță pentru baza de date, îți recomandăm să instalezi modulul nostru WP-Optimize pentru a o simplifica, oferind o performanță superioară site-ului web.

en: All WordPress tables will be backed up.
ro: Toate tabelele WordPress vor fi incluse în copia de siguranță.

en: All files beginning with given characters
ro: Toate fișierele încep cu caracterele precizate

en: All files beginning with these characters
ro: Toate fișierele care încep cu aceste caractere

en: All files with this extension
ro: Toate fișierele cu această extensie

en: All files/directories containing
ro: Toate fișierele/directorii care conțin

en: All files/directories containing the given characters in their names
ro: Toate fișierele/directorii care conțin în numele lor caracterele precizate

en: Allow only administrators to log in
ro: Permite numai administratorilor să se autentifice

en: Allowed Files
ro: Fișiere permise

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
ro: Aproape toate serverele FTP folosesc modul pasiv; dacă totuși ai nevoie de modul activ debifează asta.

en: Already got space?
ro: Ai deja spațiu?

en: Also delete from remote storage
ro: De asemenea, șterge din depozitul la distanță

en: Also, you should read this important FAQ.
ro: De asemenea, ar trebui să citești aceste Întrebări frecvente importante.

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
ro: A fost găsită o linie SQL care este mai mare decât dimensiunea maximă a pachetului și nu poate fi scindată; această linie nu va fi procesată, dar va fi abandonată: %s

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
ro: O conexiune UpdraftCentral a fost făcută cu succes.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
ro: Emailul este obligatoriu și trebuie să fie într-un format valid.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
ro: A apărut o eroare la prima comandă %s - renunțare

en: An error occurred when fetching storage module options:
ro: A apărut o eroare la aducerea opțiunilor extensiei de stocare:

en: An error occurred while fetching your Vault credentials. Please try again after a few minutes.
ro: A apărut o eroare în timpul aducerii datelor tale de conectare Vault. Te rog reîncearcă după câteva minute.

en: An error occurred whilst closing the final database file
ro: A apărut o eroare în timpul închiderii fișierului final al bazei de date

en: An invalid URL was entered
ro: A fost introdus un URL invalid

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
ro: A apărut o eroare necunoscută la încercarea de conectare cu UpdraftPlus.Com

en: An unknown error occurred while connecting to Vault. Please try again.
ro: A apărut o eroare necunoscută în timpul conectării la Vault. Te rog reîncearcă.

en: Any other directories found inside wp-content
ro: Orice alți directori găsiți în wp-content

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
ro: Orice setări din fișierul .htaccess sau web.config care afectează dimensiunea maximă de încărcare sau publicare.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
ro: Orice solicitări pentru suport care au legătură cu %s ar trebui să fie adresate de compania ta de găzduire web.

en: Apache modules
ro: Extensii Apache

en: Approve
ro: Aprobă

en: Archive is expected to be size:
ro: Dimensiunea estimează a arhivei:

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
ro: Ești sigur că vrei să elimini %s din UpdraftPlus?

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
ro: Sigur vrei să înlături această regulă de excludere?

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
ro: Cât timp găzduirea web îți permite să folosești http (acces fără SSL) sau redirecționează cererile către https (valabil aproape în toate cazurile), nu este nicio problemă. Dacă acest lucru nu este configurat, ar trebui să o faci, sau să folosești %s, astfel încât legăturile fără https să fie înlocuite automat.

en: Ask a pre-sales question
ro: Întreabă înainte de a cumpăra

en: At the same time as the files backup
ro: În același timp cu copiile de siguranță pentru fișiere

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
ro: În tabloul de control UpdraftCentral ar trebui să apeși butonul „Adaugă site” și apoi să plasezi cheia în caseta de intrare.

en: Authenticate with %s
ro: Autentificare cu %s

en: Authenticate with Google
ro: Autentificare cu Google

en: Authorisation failed (check your credentials)
ro: Autorizarea a eșuat (verifică datele de conectare)

en: Authorization failed
ro: Autorizarea a eșuat

en: Automatic backup before update
ro: Copie de siguranță automată înainte de actualizare

en: Automatic updates
ro: Actualizări automate

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
ro: Creează automat copii de siguranță pentru site-ul tău web înainte de orice actualizare a modulelor, temelor sau nucleului WordPress.

en: Back
ro: Înapoi

en: Back to other %s options
ro: Înapoi la alte opțiuni %s

en: Back...
ro: Înapoi...

en: Backed up: %s
ro: Copii de rezervă făcute: %s

en: Backup
ro: Copii de siguranță

en: Backup / Restore
ro: Copii de siguranță/restaurare

en: Backup Contents And Schedule
ro: Fă copii de rezervă ale conținuturilor și programărilor

en: Backup Now
ro: Fă copia de siguranță acum

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
ro: Creează copii de siguranță atât pentru fișierele și bazele de date din nucleul WordPress dar și pentru cele care nu fac parte din acesta.

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
ro: Creează copii de siguranță pentru WordPress multi-site (rețele).

en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
ro: Copie de siguranță și restaurare: se fac copii de siguranță la nivel local sau copii de siguranță în Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, prin programări automate.

en: Backup begun
ro: Copia de siguranță a fost inițiată

en: Backup contains:
ro: Copia de siguranță conține:

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
ro: Copie de siguranță creată de o sursă necunoscută (%s) - nu poate fi restaurată.

en: Backup created by:
ro: Copie de siguranță creată de:

en: Backup created by: %s.
ro: Copie de siguranță creată de %s.

en: Backup data (click to download)
ro: Dată copie de siguranță (clic pentru descărcare)

en: Backup data will be sent to:
ro: Datele copiei de rezervă vor fi trimise la:

en: Backup date
ro: Dată copie de siguranță

en: Backup directory
ro: Director Copii de siguranță

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
ro: Directorul Copii de siguranță (%s) nu poate fi scris sau nu există.

en: Backup directory could not be created
ro: Directorul Copii de siguranță nu a putut fi creat

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
ro: Directorul Copii de siguranță specificat <b>nu</b> există.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
ro: Directorul Copii de siguranță specificat există, dar <b>nu</b> poate fi scris.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
ro: Directorul Copii de siguranță specificat poate fi scris, este un lucru bun.

en: Backup directory successfully created.
ro: Directorul Copii de siguranță a fost creat cu succes.

en: Backup does not exist in the backup history
ro: Copia de siguranță nu există în istoricul copiilor de siguranță

en: Backup file not available.
ro: Fișierul copiei de siguranță este indisponibil.

en: Backup finished
ro: Copia de siguranță a fost finalizată

en: Backup is of: %s.
ro: Copia de siguranță are: %s.

en: Backup label:
ro: Etichetă copie de siguranță:

en: Backup more databases
ro: Fă copii de siguranță pentru mai multe baze de date

en: Backup non-WordPress files and databases
ro: Copii de siguranță pentru fișiere și baze de date care nu sunt din WordPress

en: Backup of:
ro: Copie de siguranță pentru:

en: Backup of: %s
ro: Copia de siguranță pentru: %s

en: Backup sent to remote site - not available for download.
ro: Copia de rezervă s-a trimis la site-ul extern - nu este disponibilă pentru descărcare.

en: Backup set not found
ro: Nu am găsit setul cu copii de siguranță

en: Backup sets removed:
ro: Seturi de copii de siguranță înlăturate:

en: Backup time and scheduling
ro: Programare și orar pentru copia de siguranță

en: Backup to remote storage locations
ro: Realizează copia de siguranță într-o locație de stocare la distanță

en: Backup using %s?
ro: Faci copie de siguranță folosind %s?

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
ro: Copia de siguranță nu va fi trimisă la niciun depozit la distanță - nu a fost salvat niciunul în %s

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
ro: Faci copii de siguranță, actualizezi și administrezi toate site-urile WordPress dintr-un singur panou de control

en: Backups are saved in %s.
ro: Copiile de siguranță sunt salvate în %s.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
ro: Format nume fișier eronat - acesta nu pare a fi un fișier creat de UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
ro: Format nume fișier eronat - aceasta nu pare a fi o bază de date criptată creată de UpdraftPlus

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
ro: Fii conștient de faptul că serverele de email tind să aibă limite pentru dimensiunile fișierelor; de obicei, în jurul valorii de %s Mo; copiile de siguranță mai mari decât aceste limite probabil nu vor ajunge.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
ro: Fii conștient de faptul că serverele de email tind să aibă limite pentru dimensiunile fișierelor; de obicei, în jurul valorii de %s Mo; copiile de siguranță mai mari decât aceste limite probabil nu vor ajunge.

en: Be safe
ro: Ești în siguranță

en: Begun looking for this entity
ro: A început căutarea pentru această entitate

en: Black Friday - 20% off UpdraftPlus Premium until November 30th
ro: Black Friday - 20% reducere la UpdraftPlus Premium până pe 30 noiembrie

en: Blog link
ro: Legătură blog

en: Both email and password fields are required.
ro: Atât câmpul email cât și câmpul parolă sunt obligatorii.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ro: Indisponibil datorită unui program de mentenanță programat. Revino în câteva minute.

en: Browse contents
ro: Răsfoiește conținuturi

en: Browsing zip file
ro: Răsfoiesc fișierul zip

en: Bucket access style
ro: Stil de acces unitate

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
ro: Implicit, UpdraftPlus folosește propriile certificate SSL pentru a verifica identitatea site-urilor de la distanță (de exemplu, pentru a se asigura că este conectat cu site-urile reale Dropbox, Amazon S3 etc. și nu cu un atacator). Noi păstram aceste certificate mereu actualizate. Totuși, dacă vei primi o eroare SSL, atunci alegerea acestei opțiuni (care determină UpdraftPlus să folosească certificatele serverului tău web) te-ar putea ajuta.

en: Call
ro: Apel

en: Call WordPress action:
ro: Apel la acțiune WordPress:

en: Cancel
ro: Anulare

en: Check out UpdraftPlus Vault.
ro: Verifică UpdraftPlus Vault.

en: Check this box to have a basic report sent to
ro: Bifează această casetă pentru a avea un raport de bază trimis la

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
ro: Bifează pentru a șterge orice fișiere copie de rezervă inutile de pe serverul tău după ce s-a realizat copie de rezervă (de exemplu: dacă debifezi, orice fișiere expediate la distanță vor rămâne, de asemenea, la nivel local și orice fișiere păstrate la nivel local nu vor fi supuse limitelor de retenție).

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
ro: Bifează pentru a primi mai multe informații și emailuri despre procesul de creare a copiilor de siguranță - sunt folositoare dacă ceva nu merge bine.

en: Choose the components to restore
ro: Alege componentele pentru restaurare

en: Choose the components to restore:
ro: Alege componentele de restaurat:

en: Choose your remote storage
ro: Alege-ți depozitul la distanță

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
ro: Alegând această opțiune, vei micșora nivelul de securitate prin stopare folosirii SSL de către UpdraftPlus pentru autentificare și criptarea traficului, acolo unde este posibil. Reține că unii furnizori de stocare în nor nu permit acest lucru (de exemplu Dropbox), așa că aceste setări nu vor funcționa cu astfel de furnizori.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
ro: Alegând această opțiune, vei micșora nivelul de securitate prin stoparea verificării de către UpdraftPlus a identității site-urilor criptate cu care se conectează (de exemplu: Dropbox, Google Drive). Înseamnă că UpdraftPlus ca folosi SSL doar pentru criptarea traficului, nu și pentru autentificare.

en: Cleaning up rubbish...
ro: Curățare gunoi...

en: Clear list of existing sites
ro: Șterge lista site-urilor existente

en: Client ID
ro: ID client

en: Client Secret
ro: Secret client

en: Clone package
ro: Clonează pachetul

en: Clone ready
ro: Clona este gata

en: Cloning and migration
ro: Clonare și migrare

en: Close
ro: Închide

en: Close...
ro: Se închide...

en: Cloud Files
ro: Fișiere nor

en: Cloud Files API Key
ro: Cheia API pentru Cloud Files

en: Cloud Files Container
ro: Container Cloud Files

en: Cloud Files Storage Region
ro: Regiunea de depozitare Cloud Files

en: Cloud Files Username
ro: Nume utilizator Cloud Files

en: Cloud Files authentication failed
ro: Autentificarea Cloud Files a eșuat

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
ro: Eroare Cloud Files - am accesat containerul, dar crearea unui fișier în el a eșuat

en: Cloud Files username
ro: Nume utilizator Cloud Files

en: Comments
ro: Comentarii

en: Compare with the free version
ro: Compară cu versiunea gratuită

en: Complete
ro: Complet

en: Complete manual authentication
ro: Finalizează autentificarea manuală

en: Confirm change
ro: Confirmă modificarea

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
ro: Felicitări, setările tale au fost salvate cu succes.

en: Connect
ro: Conectare

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
ro: Conectează acest site la UpdraftCentral Cloud

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
ro: Conectează acest site la un panou de control UpdraftCentral pe care îl găsești la...

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
ro: Conectează la UpdraftCentral Cloud

en: Connect to your %s
ro: Conectează-te la %s

en: Connect to your %s account
ro: Conectează-te la contul tău %s

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
ro: Conectează-te cu contul tău UpdraftPlus.Com

en: Connected. Requesting UpdraftCentral Key.
ro: Conectat. Cer cheia UpdraftCentral.

en: Connecting...
ro: Conectez...

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
ro: Conectarea a eșuat: verifică-ți detaliile de acces, dacă serverul bazei de date este activ și dacă conexiunea la rețea nu este protejată de firewall.

en: Constants
ro: Constante

en: Content URL:
ro: URL conținut:

en: Continue restoration
ro: Continuă restaurarea

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
ro: Controlează toate instalările WordPress dintr-un singur loc, folosind gestionarea la distanță a site-ului, UpdraftCentral!

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
ro: Copiază site-ul tău direct pe alt domeniu. Include instrumentul de căutare și înlocuire pentru referințele bazei de date.

en: Copying this entity failed.
ro: Copierea acestei entități a eșuat.

en: Could not access %s container
ro: Nu s-a putut accesa containerul %s

en: Could not access filesystem.
ro: Nu am putut să accesez sistemul de fișiere.

en: Could not copy file.
ro: Nu am putut să copiez fișierul.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
ro: Nu am putut să copiez fișierele. Probabil nu mai ai spațiu pe disc.

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
ro: Nu s-a putut crea %s zip. Consultă jurnalul fișierului pentru mai multe informații.

en: Could not create directory.
ro: Nu am putut să creez directorul.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
ro: Nu am putut crea fișiere în directorul Copii de siguranță. Crearea copiei de siguranță a eșuat - verifică setările UpdraftPlus.

en: Could not delete old path.
ro: Nu am putut șterge calea veche.

en: Could not extract file from archive.
ro: Nu am putut să extrag fișierul din arhivă.

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
ro: Nu am putut găsi acest lucru - poate s-a finalizat deja?

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
ro: Nu s-au putut muta noile fișiere. Verifică wp-content/actualizare dosar.

en: Could not move old files out of the way.
ro: Nu s-au putut muta fișierele vechi.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
ro: Nu s-au putut muta fișierele. Verifică permisiunile fișierului.

en: Could not open the backup file for writing
ro: Nu am putut deschide fișierul copiei de siguranță pentru scriere

en: Could not read one of the files for restoration
ro: Nu am putut citi unul dintre fișiere pentru restaurare

en: Could not read the directory
ro: Nu s-a putut citi directorul

en: Could not retrieve file from archive.
ro: Nu am putut să preiau fișierul din arhivă.

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
ro: Istoricul copiilor de rezervă nu s-a putut salva deoarece nu avem o matrice a copiei de rezervă. Copia de rezervă probabil a eșuat.

en: Counting...
ro: Se numără...

en: Create
ro: Creează

en: Create another key
ro: Creează o altă cheie

en: Create clone
ro: Creează o clonă

en: Created database backup
ro: Copia de siguranță pentru baza de date a fost creată

en: Created file backup zips
ro: Au fost create fișierele zip ale copiei de siguranță

en: Created:
ro: Creată:

en: Creating database backup
ro: Creez copia de siguranță pentru baza de date

en: Creating file backup zips
ro: Creez fișierele zip ale copiei de siguranță

en: Creating your first backup
ro: Creez prima copie de siguranță

en: Creating...
ro: Se creează...

en: Current SQL mode:
ro: Mod SQL curent:

en: Current clones
ro: Clone actuale

en: Current limit is:
ro: Limita curentă este de:

en: Current memory usage
ro: Utilizare memorie curentă

en: Current use:
ro: Utilizarea actuală:

en: Currently disabled
ro: Acum dezactivat

en: Currently enabled
ro: Acum activat

en: Daily
ro: Zilnic

en: Dallas (DFW) (default)
ro: Dallas (DFW) (implicit)

en: Dashboard:
ro: Panou control:

en: Database
ro: Bază de date

en: Database (created by %s)
ro: Baza de date (creată de %s)

en: Database (files backup has not completed)
ro: Baza de date (copia de rezervă a fișierelor nu s-a realizat)

en: Database Options
ro: Opțiuni pentru baza de date

en: Database backup interval
ro: Interval copii de siguranță pentru baza de date

en: Database backup schedule
ro: Programare copii de siguranță pentru baza de date

en: Database encryption phrase
ro: Fraza de criptare a bazei de date

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
ro: Doar baza de date (fișierele nu fac parte din această programă specifică)

en: Database successfully decrypted.
ro: Baza de date s-a decriptat cu succes.

en: Day of the month
ro: Zi din lună

en: Day of the week
ro: Zi din săptămână

en: Debug mode
ro: Mod depanare

en: Decrypting database (can take a while)...
ro: Decriptare bază de date (poate dura ceva timp)...

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
ro: Decriptarea a eșuat. Fișierul bazei de date este criptat, dar nu ai introdus nicio cheie de criptare.

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
ro: Decriptarea a eșuat. Fișierul bazei de date este criptat.

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
ro: Decriptarea a eșuat. Cauza cea mai probabilă este folosirea unei cheie greșite.

en: Default template
ro: Șablon implicit

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Old Directories
ro: Șterge directorii vechi

en: Delete backup set
ro: Șterge setul de copii de siguranță

en: Delete failed:
ro: Ștergerea a eșuat:

en: Delete from your web server
ro: Șterge de pe serverul tău web

en: Delete local backup
ro: Șterge copia de siguranță locală

en: Delete selected backups
ro: Șterge copiile de siguranță selectate

en: Delete this backup set
ro: Șterge acest set de copii de siguranță

en: Delete...
ro: Se șterge...

en: Deleting...
ro: Șterg...

en: Deploying site data
ro: Implementez datele site-ului

en: Description
ro: Descriere

en: Deselect
ro: Anulează selecția

en: Deselect all backups
ro: Anulează selecția pentru toate copiile de siguranță

en: Detailed instructions for this can be found at %s
ro: Instrucțiuni detaliate pentru aceasta pot fi găsite la %s

en: Details
ro: Detalii

en: Disable SSL entirely where possible
ro: Dezactivează complet SSL acolo unde este posibil

en: Disconnect
ro: Deconectare

en: Disconnecting...
ro: Se deconectează...

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Dismiss (for %s months)
ro: Revocare (pentru %s luni)

en: Dismiss notice
ro: Respinge notificarea

en: Do not verify SSL certificates
ro: Nu verifica certificatele SSL

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
ro: Înaintea restaurării, citește acest articol ajutător cu lucruri utile și necesare.

en: Do you need WordPress Multisite support?
ro: Ai nevoie de suport pentru multi-site WordPress?

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
ro: Folosești UpdraftPlus pe mai multe site-uri?

en: Do you want to carry out the import?
ro: Vrei să efectuezi importul?

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
ro: Vrei să migrezi sau să clonezi/copiezi un site?

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
ro: Nu mai știi adresa de email sau ai uitat parola?

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
ro: Nu vrei să fii spionat? UpdraftPlus Premium poate cripta copia de siguranță pentru baza ta de date.

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
ro: Eroare la descărcare: serverul ne-a trimis un răspuns pe care nu-l înțelegem.

en: Download failed
ro: Descărcarea a eșuat

en: Download in progress
ro: Descărcarea este în derulare

en: Download log file
ro: Descarcă jurnalul fișierului

en: Download most recently modified log file
ro: Descarcă jurnalul fișierului modificat recent

en: Download to your computer
ro: Descarcă în computerul tău

en: Drop backup files here
ro: Trage fișierele copiei de siguranță aici

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
ro: Plasați aici fișierele bazei de date criptate (db.gz.crypt files) pentru a le încărca pentru decriptare

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
ro: Din cauza restricției, unele setări pot fi ajustate automat, dezactivate sau indisponibile.

en: Edit
ro: Editează

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
ro: Rapoartele prin email create de UpdraftPlus (ediția gratuită) îți aduc ultimele știri de la UpdraftPlus.com

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
ro: Criptează bazele de date sensibile (de exemplu, informații despre clienți sau parole); de asemenea, creează copii de siguranță pentru baze de date externe.

en: Encrypted database
ro: S-a criptat baza de date

en: Encrypting database
ro: Criptare bază de date

en: Encryption key size:
ro: Dimensiune cheie de criptare:

en: End tour
ro: Încheie turul

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
ro: Opțiuni de stocare îmbunătățite pentru Dropbox, Google Drive și S3. Plus multe alte opțiuni.

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
ro: Bucură-te de ajutor profesional, rapid și prietenos oricând ai nevoie, cu Premium.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
ro: Asigură-te că ești autentificat în contul corect înainte de a continua.

en: Enter any description
ro: Introdu orice descriere

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
ro: Introdu doar numele pentru unitatea de memorie sau unitatea de memorie și calea. Exemple: mybucket, mybucket/mypath

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
ro: Introdu URL-ul unde se află instalarea auto-găzduită pentru UpdraftCentral:

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
ro: Introdu aici email/parola UpdraftPlus.Com pentru conectare:

en: Error
ro: Eroare

en: Error - failed to download the file
ro: Eroare - descărcarea fișierului a eșuat

en: Error - no such file exists.
ro: Eroare - nu există un astfel de fișier.

en: Error data:
ro: Eroare dată:

en: Error downloading remote file: Failed to download
ro: Eroare la descărcarea fișierului la distanță: descărcarea a eșuat

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Error opening local file: Failed to download
ro: Eroare la deschiderea fișierului local: Descărcarea a eșuat

en: Error:
ro: Eroare:

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
ro: Eroare: accesarea unității de memorie %s a eșuat. Verifică-ți permisiunile și datele de conectare.

en: Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
ro: Eroare: descărcarea %s a eșuat. Verifică-ți permisiunile și datele de conectare.

en: Error: Failed to initialise
ro: Eroare: inițializarea a eșuat

en: Error: Failed to open local file
ro: Eroare: deschiderea fișierului local a eșuat

en: Error: Failed to upload
ro: Eroare: încărcarea a eșuat

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
ro: Eroare: fișierul ales este corupt. Te rog să alegi un fișier pentru export UpdraftPlus valid.

en: Error: invalid path
ro: Eroare: cale invalidă

en: Error: the server sent an empty response.
ro: Eroare: serverul a trimis un răspuns gol.

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
ro: Eroare: serverul ne-a trimis un răspuns pe care nu-l înțelegem.

en: Error: unexpected file read fail
ro: Eroare: citire eșuată pentru fișierul neașteptat

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
ro: Eroare: ai disponibilă o cotă de stocare insuficientă (%s) pentru a încărca această arhivă (%s) (%s).

en: Errors encountered:
ro: Erori întâlnite:

en: Errors:
ro: Erori:

en: Every %s hours
ro: La fiecare %s ore

en: Every hour
ro: În fiecare oră

en: Examples of S3-compatible storage providers:
ro: Exemple de furnizori de depozitare compatibili cu Amazon S3:

en: Exclude files/directories
ro: Exclude fișiere/directori

en: Existing backups
ro: Copii de siguranță existente

en: Existing keys
ro: Chei existente

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
ro: Există dosare neînlăturate dintr-o restaurare anterioară (înainte de a reîncerca, te rog folosește butonul „Șterge directorii vechi” pentru a le șterge): %s

en: Exit full-screen
ro: Ieși din ecranul complet

en: Expected parameter(s) missing.
ro: Unul sau mai mulți parametri așteptați lipsesc.

en: Expert settings
ro: Setări expert

en: Export / import settings
ro: Exportă/importă setări

en: Export settings
ro: Exportă setări

en: Extensions
ro: Extensii

en: External database
ro: Bază de date externă

en: External database (%s)
ro: Baza de date externă (%s)

en: Extra database
ro: Bază de date suplimentară

en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

en: FTP login
ro: Autentificare FTP

en: FTP password
ro: Parolă FTP

en: FTP server
ro: Server FTP

en: Failed
ro: A eșuat

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
ro: Accesul la %s când se șterge a eșuat (vezi jurnalul fișierului pentru mai multe detalii)

en: Failed to attach media.
ro: Atașarea elementului media a eșuat.

en: Failed to backup database table:
ro: Copia de siguranță a tabelului bazei de date a eșuat:

en: Failed to create a temporary directory
ro: Crearea unui director temporar a eșuat

en: Failed to delete selected media.
ro: Ștergerea elementului media selectat a eșuat.

en: Failed to delete working directory after restoring.
ro: Ștergerea directorului de lucru după restaurare a eșuat.

en: Failed to detach media.
ro: Detașarea elementului media a eșuat.

en: Failed to download
ro: Descărcarea a eșuat

en: Failed to download %s
ro: Descărcarea %s a eșuat

en: Failed to find database file
ro: Găsirea bazei de date a eșuat

en: Failed to open database file
ro: Deschiderea bazei de date a eșuat

en: Failed to open database file for reading:
ro: Deschiderea fișierului bazei de date pentru citire a eșuat:

en: Failed to open database file.
ro: Deschiderea fișierului bazei de date a eșuat.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
ro: Deschiderea directorului a eșuat (verifică permisiunile fișierelor și proprietatea): %s

en: Failed to open directory for reading:
ro: Deschiderea pentru citire a directorului a eșuat:

en: Failed to open directory: %s. This is normally caused by file permissions.
ro: Deschiderea directorului %s a eșuat. Acest lucru este cauzat în mod normal de permisiunile fișierului.

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
ro: Deschiderea fișierului zip a eșuat (%s) - %s

en: Failed to read the manifest file from backup.
ro: Nu am putut citi fișierul manifest din copia de siguranță.

en: Failed to unpack the archive
ro: Dezarhivarea arhivei a eșuat

en: Failed to upload %s
ro: Încărcarea %s a eșuat

en: Failed to upload to %s
ro: Încărcare în %s a eșuat

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
ro: Transcrierea bazei de date decriptate în sistemul de fișiere a eșuat

en: Failure
ro: Eșec

en: Failure: No %s was given.
ro: Eroare: nu a fost dat niciun %s.

en: Failure: No bucket details were given.
ro: Eroare: Nu au fost date detalii despre unitatea de memorie.

en: Failure: No container details were given.
ro: Eșec: Nu au fost date detalii despre container.

en: Failure: No server details were given.
ro: Eroare: Nu s-au furnizat detalii cu privire la server.

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
ro: Eroare: Nu am putut accesa cu succes sau crea o astfel de unitate de memorie. Te rog verifică-ți datele de conectare pentru acces și dacă sunt corecte încearcă un alt nume pentru unitatea de memorie (poate că alt utilizator %s a folosit deja acest nume).

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
ro: Eroare: nu ne-am autentificat cu succes cu aceste date de conectare.

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
ro: Eroare: ne-am autentificat cu succes, dar nu am putut crea un fișier în directorul stabilit.

en: Fast, personal support
ro: Suport personal, rapid

en: Fetching...
ro: Se aduce...

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
ro: Fișierul (%s) a fost găsit, dar are o dimensiune diferită (%s) de cea așteptată (%s) - poate să fie stricat.

en: File Options
ro: Opțiuni fișier

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
ro: Fișierul nu este prezent local - trebuie recuperat din depozitul la distanță

en: File not found
ro: Nu am găsit fișierul

en: File not found (you need to upload it): %s
ro: Nu a fost găsit fișierul (trebuie să-l încarci): %s

en: File ready.
ro: Fișier gata.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
ro: Fișierul a fost găsit, dar are dimensiunea zero (trebuie să-l reîncarci): %s

en: File/directory
ro: Fișier/director

en: Files
ro: Fișiere

en: Files (database backup has not completed)
ro: Fișiere (copia de siguranță pentru baza de date nu a fost finalizată)

en: Files and database
ro: Fișiere și baza de date

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
ro: Copie de siguranță WordPress pentru fișiere și baza de date (creată de %s)

en: Files backup (created by %s)
ro: Copie de siguranță pentru fișiere (creată de %s)

en: Files backup interval
ro: Interval copii de siguranță pentru fișiere

en: Files backup schedule
ro: Programare copii de siguranță pentru fișiere

en: Files found:
ro: Fișiere găsite:

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
ro: Doar fișiere (baza de date nu face parte din această programă specifică)

en: Files/Directories containing the given characters in their names
ro: Fișierele/directorii care conțin în numele lor caracterele precizate

en: Final checks
ro: Verificări finale

en: Find out more
ro: Află mai mult

en: Find out more about incremental backups here.
ro: Află mai multe despre copiile de siguranță incrementale aici.

en: Finish
ro: Finalizează

en: First, enter the decryption key
ro: În primul rând, introdu cheia de decriptare

en: Flexible
ro: Flexibil

en: Folder
ro: Dosar

en: Follow this link for more information
ro: Pentru mai multe informații, urmează această legătură

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
ro: Urmează această legătură pentru a încerca decriptarea și pentru a descărca fișierele bazei de date în calculatorul tău.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
ro: Urmează această legătură pentru a încerca să creezi directorul și să setezi permisiunile

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
ro: Urmează această legătură pentru a autoriza accesul la contul tău %s (fără autorizare nu vei beneficia de copii de siguranță pe %s).

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
ro: Urmează această legătură pentru a descărca fișierul jurnal pentru această restaurare (este necesar pentru toate cererile pentru suport).

en: Follow this link to remove these settings for %s.
ro: Urmează această legătură ca să elimini aceste setări pentru %s.

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
ro: Urmează această legătură pentru a te înregistra să primești știrile UpdraftPlus.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
ro: Urmează această legătură la Google API Console și acolo activează Drive API și creează un ID client în secțiunea API Access.

en: For backups older than
ro: Pentru copiile de siguranță mai vechi de

en: For even more features and personal support, check out
ro: Pentru mai multe funcționalități și suport personal, verifică

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
ro: Pentru mai mult ajutor, inclusiv capturi de ecran, urmează această legătură. Descrierea de mai jos este suficientă pentru majoritatea utilizatorilor experimentați.

en: For more options, use Premium
ro: Pentru mai multe opțiuni, folosește versiunea Premium

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
ro: Pentru suport personal, pentru a putea copia site-uri, pentru mai multe destinații de stocare sau o copie de rezervă criptată pentru securitate, pentru destinații multiple ale copiei de rezervă sau o mai bună raportare, fără anunțuri publicitare și pentru multe altele, ai la dispoziție versiunea premium de la UpdraftPlus - cel mai popular modul pentru copii de rezervă din lume.

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
ro: Pentru a putea bloca accesul la setările UpdraftPlus cu ajutorul unei parole, achiziționează UpdraftPlus Premium.

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
ro: Pentru posibilitatea de a migra site-uri web, actualizează la UpdraftPlus Premium.

en: Forgotten your details?
ro: Ai uitat detaliile?

en: Fortnightly
ro: La două săptămâni

en: Free
ro: Gratuit

en: Free Newsletter
ro: Buletin informativ gratuit

en: Free disk space in account:
ro: Spațiu liber pe disc în cont:

en: Free two-factor security plugin
ro: Modul gratuit cu doi factori de securitate

en: Front page:
ro: Pagina din față:

en: Full backup
ro: Copie de siguranță completă

en: Full feature list
ro: Lista completă a funcționalităților

en: Full-screen
ro: Ecran complet

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
ro: Informații suplimentare poți găsi în consola JavaScript a navigatorului și în jurnalele de erori ale serverului.

en: Get %s here
ro: Obține %s de aici

en: Get 20% off any of our plugins. But hurry - offer ends 30th September, use this discount code:
ro: Obține o reducere de 20% pentru oricare dintre modulele noastre. Grăbește-te - oferta se încheie pe 30 septembrie, folosește acest cod de reducere:

en: Get Premium
ro: Ia Premium

en: Get UpdraftCentral
ro: Ia UpdraftCentral

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
ro: Cu UpdraftPlus Plermium obții versiuni îmbunătățite ale opțiunilor gratuite de stocare la distanță (Dropbox, Google Drive sau S3) și chiar mai multe, cum ar fi OneDrive, SFTP, Azure sau WebDAV.

en: Get it here
ro: Obține-l de aici

en: Get more quota
ro: Obține alte cote

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
ro: Ia-ți cheia API <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">din consola Rackspace Cloud</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">citește instrucțiunile aici</a>), apoi alege un nume pentru containerul pe care îl folosești pentru depozitare. Acest container va fi creat pentru tine dacă nu există deja.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
ro: Obține-ți datele de conectare pentru de acces de la furnizorul OpenStack Swift și apoi alege un nume pentru container, ca să-l folosești pentru depozitare. Acest container va fi creat pentru tine, dacă nu există deja.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
ro: Ia cheia de acces și cheia secretă din <a href="%s">consola ta %s</a>, apoi alege un nume pentru unitatea de memorie (global și unic - pentru toți utilizatorii %s), format din litere și cifre, și, opțional, o cale, pentru a-l folosi la depozitare. Această unitate de memorie va fi creată dacă nu există deja.

en: Go here for help
ro: Mergi aici pentru ajutor

en: Go here for more information.
ro: Mergi aici pentru mai multe informații.

en: Go here to connect it.
ro: Mergi aici pentru a-l conecta.

en: Go there
ro: Du-te acolo

en: Go to settings
ro: Mergi la setări

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
ro: Mergi la setările depozitului la distanță pentru a te conecta.

en: Go to the shop.
ro: Du-te la magazin.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
ro: Vești bune: comunicarea site-ului tău cu %s poate fi criptată. Dacă vezi orice fel de erori referitoare la criptare, uită-te în „Setări expert” pentru mai mult ajutor.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
ro: Lista fișierelor Google Drive: accesul la dosarul părinte a eșuat

en: HTTP code:
ro: Cod HTTP:

en: Happy New Year - 20% off UpdraftPlus Premium until January 14th
ro: La mulți ani! 20% reducere la UpdraftPlus Premium până pe 14 ianuarie

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
ro: Nu ai obținut încă garantul de acces de la Google - trebuie să-ți autorizezi sau reautorizezi conexiunea la Google Drive.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
ro: Aici, poți să-ți exporți setările UpdraftPlus (%s), fie pentru utilizarea pe un alt site ori fie pentru le păstra ca o copie de siguranță. Acest instrument va exporta ceea ce este în prezent în fila Setări.

en: Hey - We noticed UpdraftPlus has kept your site safe for a while.  If you like us, please consider leaving a positive review to spread the word.  Or if you have any issues or questions please leave us a support message
ro: Bună! Am observat că UpdraftPlus ți-a păstrat site-ul în siguranță pentru ceva timp. Dacă ne apreciezi, te rog să lași o recenzie pozitivă, ca să ne cunoască lumea. Dacă în schimb ai probleme sau orice fel de întrebări, te rog lasă-ne un mesaj la suport

en: Hold or Unapprove
ro: Reține sau dezaprobă

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
ro: Oricum, arhivele UpdraftPlus sunt fișiere standard de tip zip/SQL - așa că, dacă ești sigur că formatul este corect, poți redenumi fișierul pentru a se potrivi cu acest tipar.

en: However, subsequent access attempts failed:
ro: Oricum, încercările ulterioare de acces au eșuat:

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
ro: Accept temenii și condițiile UpdraftClone

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
ro: Dacă Google afișează mesajul „invalid_client”, înseamnă că nu ai introdus un ID client valid.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
ro: Dacă introduci mai multe fișiere (directori), separă-le prin virgulă. Pentru entități de nivel înalt poți folosi un * la începutul sau la sfârșitul intrării, ca un caracter de înlocuire.

en: If making a request for support, please include this information:
ro: Dacă trimiți o solicitare pentru suport, te rog include această informație:

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
ro: Dacă nu, va trebui fie să elimini date din acest tabel, fie să contactezi compania ta de găzduire pentru a solicita mai multe resurse.

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
ro: Dacă nu a avut succes, verifică permisiunile de pe serverul tău sau schimbă directorul cu un alt director, care este editabil pe serverul tău web.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
ro: Dacă aceasta este o copie de siguranță creată cu un alt modul pentru copii de siguranță, atunci UpdraftPlus Premium te-ar putea ajuta.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
ro: Dacă ai deja un cont UpdraftPlus.com, introdu detaliile mai jos.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
ro: Dacă ai probleme cu autentificarea %s poți autoriza manual aici.

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
ro: Dacă vezi mai multe copii de siguranță decât te aștepți, este probabil din cauză că ștergerea copiilor de siguranță vechi se face doar după finalizarea noilor copii de siguranță.

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
ro: Dacă folosești acest lucru, atunci oprește modul Turbo/Road.

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
ro: Dacă încă poți citi aceste cuvinte după ce pagina a terminat încărcarea, atunci există o problemă JavaScript sau jQuery în site.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
ro: Dacă nu alegi un depozit, atunci copia de rezervă rămâne pe server. Acest lucru nu este recomandat (decât dacă dorești s-o copiezi manual în computerul tău), pentru că pierderea serverului web ar însemna atât pierderea site-ului cât și pierderea copiilor de rezervă deodată.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
ro: Dacă ai exclus atât baza de date cât și fișierele, atunci ai exclus tot!

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
ro: Dacă ai o copie de siguranță existentă pe care dorești să o încarci și să o restaurezi, te rog folosește legătura de mai sus „Încarcă fișierele copiei de rezervă”.

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
ro: Dacă ți-ai uitat parola, mergi aici pentru a-ți schimba parola pentru updraftplus.com.

en: If you proceed with the restoration then some of the restore options will be lost and you may get unexpected results. See the browser console log for more information.
ro: Dacă vei continua restaurarea, unele dintre opțiunile de restaurare se vor pierde și este posibil să obții rezultate neașteptate. Consultă jurnalul consolei navigatorului pentru mai multe informații.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
ro: Dacă vezi erori referitoare la certificate SSL, atunci te rog să mergi aici pentru ajutor.

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
ro: Dacă vrei să restaurezi o copie de siguranță pentru multi-site, trebuie să configurezi mai întâi instalarea WordPress ca un multi-site.

en: Import settings
ro: Importă setări

en: Importer
ro: Importator

en: Importing...
ro: Fac importul...

en: Include all tables not listed below
ro: Include toate tabelele care nu sunt enumarate mai jos

en: Include in files backup
ro: Include în copia de siguranță pentru fișiere

en: Include your database in the backup
ro: Include baza ta de date în copia de siguranță

en: Include your files in the backup
ro: Include fișierele tale în copia de siguranță

en: Incompatible Archive.
ro: Arhivă incompatibilă.

en: Incremental backups
ro: Copii de siguranță incrementale

en: Infinite recursion: consult your log for more information
ro: Recursivitate infinită: consultă-ți jurnalul pentru mai multe informații

en: Install debugging plugins:
ro: Instalează modulele de depanare:

en: Installed
ro: Instalat

en: Introducing UpdraftCentral
ro: Îți prezentăm UpdraftCentral

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
ro: Se pare că adresa IP a serverului tău web (%s) este blocată.

en: It can also backup external databases.
ro: De asemenea, poate face copii de siguranță pentru bazele de date externe.

en: It is an ID number internal to Google Drive
ro: Este un ID, număr de identificare intern, în Google Drive

en: It will be imported as a new site.
ro: Va fi importat ca un site nou.

en: JavaScript warning
ro: Avertizare JavaScript

en: Job deleted
ro: Lucrarea s-a eliminat

en: Key
ro: Cheie

en: Key created successfully.
ro: Cheia a fost creată cu succes.

en: Key created. Adding site to UpdraftCentral Cloud.
ro: Cheie creată. Adaug site-ul la UpdraftCentral Cloud.

en: Key description
ro: Descriere cheie

en: Key size: %d bits
ro: Dimensiune cheie: %d biți

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
ro: Trebuie să fie un URI de autentificare v2 (Keystone); v1 (Swauth) nu este acceptat.

en: Known backups (raw)
ro: Copii de siguranță cunoscute (brute)

en: Last log message
ro: Mesaj pentru ultimul jurnal

en: Latest UpdraftPlus.com news:
ro: Ultimele noutăți UpdraftPlus:

en: Latest status:
ro: Stare recentă:

en: Lead developer's homepage
ro: Conduce la prima pagină a dezvoltatorului

en: Learn more about UpdraftCentral
ro: Află mai multe despre UpdraftCentral

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
ro: Lasă necompletat și va fi ales implicit.

en: Loading log file
ro: Încarc fișierul jurnal

en: Loading...
ro: Încarc...

en: Local files deleted:
ro: Fișiere locale șterse:

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
ro: Blochează accesul la UpdraftPlus cu o parolă, astfel încât să alegi ce utilizatori cu rolul de administrator pot accesa copiile de siguranță.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
ro: Blochează accesul la pagina setări UpdraftPlus

en: Lock settings
ro: Setări blocare

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
ro: Autentifică-te sau înregistrează-te în UpdraftCentral Cloud

en: Login or register with this email address
ro: Autentifică-te sau înregistrează-te cu această adresă de email

en: Login successful.
ro: Autentificare cu succes.

en: Login successful; reloading information.
ro: Autentificare cu succes; reîncarc informațiile.

en: London (LON)
ro: Londra (LON)

en: Looking for %s archive: file name: %s
ro: Caut arhivele %s: nume fișier: %s

en: Manage existing keys (%d)...
ro: Gestionează cheile existente (%d) ...

en: Manage multiple WordPress sites from one central dashboard
ro: Administrezi mai multe site-uri WordPress dintr-un singur panou de control (central)

en: Manage your clones
ro: Administrează-ți clonele

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
ro: Autentificarea manuală nu este disponibilă pentru această metodă de depozitare la distanță

en: Manual backup options
ro: Opțiuni pentru copii de siguranță manuale

en: Manually decrypt a database backup file
ro: Decriptare manuală a fișierului copiei de rezervă a bazei de date

en: Many sites?
ro: Multe site-uri?

en: Maybe later
ro: Poate mai târziu

en: Media has been attached to post.
ro: Elementul media a fost atașat la articol.

en: Media has been detached from post.
ro: Elementul media a fost detașat din articol.

en: Memory limit
ro: Limită de memorie

en: Messages:
ro: Mesaje:

en: Migrate / Clone
ro: Migrează/clonează

en: Migrator
ro: Instrument de migrare

en: Missing authentication data:
ro: Lipsesc datele de autentificare:

en: Missing instance id:
ro: Id instanță lipsă:

en: Missing pages:
ro: Pagini lipsă:

en: Monthly
ro: Lunar

en: More database options
ro: Mai multe opțiuni pentru baza de date

en: More information here.
ro: Mai multe informații aici.

en: More information...
ro: Mai multe informații...

en: More plugins
ro: Mai multe module

en: More quality plugins
ro: Mai multe module de calitate

en: More settings
ro: Mai multe setări

en: More tasks:
ro: Mai multe sarcini:

en: Moving old data out of the way...
ro: Mutare date vechi...

en: Moving unpacked backup into place...
ro: Mut copia de siguranță despachetată în locul...

en: Multisite
ro: Multi-site

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
ro: Nota bene. Dacă instalezi UpdraftPlus pe câteva site-uri WordPress, atunci poți reutiliza proiectul; trebuie să creezi unul nou din consola ta Google API pentru fiecare site.

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
ro: Nota bene: Acest număr se bazează pe ceea ce a fost sau nu a fost, excluzând ultima dată când ai salvat opțiunile.

en: Name: %s.
ro: Nume: %s.

en: Need to get space?
ro: Ai nevoie de spațiu?

en: Need to use sub-folders?
ro: Trebuie să folosești sub-dosare?

en: Needs to already exist
ro: Trebuie să existe deja

en: Network / multisite
ro: Rețea/multi-site

en: Network and multisite
ro: Rețea și multi-site

en: Never
ro: Niciodată

en: News
ro: Noutăți

en: Newsletter sign-up
ro: Înscrie-te pentru buletinul informativ

en: Next
ro: Următor

en: Next scheduled backups
ro: Următoarele copii de siguranță programate

en: No
ro: Nu

en: No %s settings were found
ro: Nu au fost găsite setări pentru %s

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
ro: Nu a fost găsită nicio conexiune Vault pentru acest site (a fost mutat?); te rog deconectează și reconectează.

en: No ads
ro: Fără anunțuri

en: No backup has been completed
ro: Nu a fost finalizată nicio copie de siguranță

en: No database tables found
ro: Nu am găsit tabelele bazei de date

en: No local copy present.
ro: Nicio copie locală nu este actuală.

en: No log files were found.
ro: Nu s-au găsit jurnale fișiere.

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
ro: Nu s-a primit un garant împrospătat de la Google. De obicei, acest lucru înseamnă că ai introdus eronat răspunsul secret sau că încă nu te-ai reautentificat (mai jos) de la corectare. 
    Verifică din nou, apoi urmează legătura pentru o nouă reautentificare. Dacă tot nu funcționează, folosește modul expert pentru a-ți șterge toate setările, crează un nou ID/secret Google și încearcă din nou.

en: No remote storage locations with valid options found.
ro: Nu am găsit locații de stocare la distanță cu opțiuni valide.

en: No settings were found
ro: Nu s-au găsit setări

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
ro: Nu a fost găsită nicio setare - te rog mergi la fila Setări și verifică-ți setările

en: No such backup set exists
ro: Nu există un astfel de set de copii de siguranță

en: None
ro: Niciunul

en: Northern Virginia (IAD)
ro: Virginia de Nord (IAD)

en: Not got any remote storage?
ro: Nu ai niciun depozit la distanță?

en: Not installed
ro: Neinstalat

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
ro: Reține că nu toate metodele de creare a copiilor de siguranță în cloud folosesc autentificarea SSL.

en: Note:
ro: Notă:

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
ro: Notă: Bara pentru progres de mai jos se bazează pe etape, NU pe timp. Nu oprii efectuarea copiei de rezervă doar pentru că pare să rămână în același loc pentru un timp - este ceva normal.

en: Nothing currently scheduled
ro: Nu este nimic programat în prezent

en: Nothing yet logged
ro: Nimeni nu este autentificat încă

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
ro: OK. Vei vedea în curând activitate în câmpul „Mesaj pentru ultimul jurnal” de mai jos.

en: Ok, you deserve it
ro: Ok, este pe merit

en: Old directories successfully removed.
ro: Directorii vechi au fost eliminați cu succes.

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
ro: Eliminarea directorilor vechi a eșuat din diverse motive. Poate vrei să faci acest lucru manual.

en: Old table prefix:
ro: Prefixul tabelului vechi:

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
ro: Au fost adăugate una sau mai multe copii de siguranță după scanarea depozitului de la distanță; reține că aceste copii de siguranță nu vor fi șterse automat prin setările „păstrează”; dacă/când vrei să le ștergi, trebuie să faci acest lucru manual.

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
ro: Doar un FTP necriptat este acceptat de UpdraftPlus.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
ro: Doar baza de date WordPress poate fi restaurată; baza de date externă va trebui restaurată manual.

en: Opera web browser
ro: Navigatorul web Opera

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
ro: OptimizePress 2.0 codifică conținutul său, astfel încât căutare/înlocuire nu funcționează.

en: Options (raw)
ro: Opțiuni (brute)

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
ro: Sau, dacă se află în depozitul la distanță, poți conecta acel depozit de la distanță (în fila „Setări”), poți salva setările și poți folosi legătura „Scanează din nou depozitul de la distanță”.

en: Or, use an UpdraftClone key
ro: Sau folosește o cheie UpdraftClone

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
ro: Sau poți să le plasezi manual în directorul tău UpdraftPlus (de obicei wp-content/updraft), de exemplu folosind FTP, iar apoi folosește legătura „Scanează din nou” de mai sus.

en: Other %s FAQs.
ro: Alte %s referitoare la Întrebări frecvente.

en: Others
ro: Alte

en: PHP information
ro: Informații despre PHP

en: Passive mode
ro: Mod pasiv

en: Password
ro: Parolă

en: Path style
ro: Stil cale

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
ro: Plățile pot fi efectuate în dolari americani, în euro sau în lire sterline, prin card sau PayPal.

en: Peak memory usage
ro: Vârf de utilizare a memoriei

en: Perform a backup
ro: Fă o copie de siguranță

en: Pings
ro: Ping-uri

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
ro: Te rog fă-ți timp pentru a se finaliza comunicarea cu spațiul de stocare de la distanță.

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
ro: Te rog vezi UpdraftPlus Premium.

en: Please check the error log for more details
ro: Pentru mai multe detalii, te rog consultă jurnalul de erori

en: Please check your access credentials.
ro: Te rog verifică-ți datele de conectare.

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
ro: Te rog consultă aceste Întrebări frecvente dacă întâmpini probleme în crearea copiei de rezervă.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
ro: Te rog contactează compania de găzduire (%s) dacă ai nevoie de ajutor suplimentar.

en: Please enter a file extension, like zip
ro: Te rog să introduci o extensie pentru fișier, cum ar zip

en: Please enter a valid URL
ro: Te rog să introduci un URL valid

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
ro: Te rog să introduci un URL valid, de exemplu http://example.com

en: Please enter a valid file extension
ro: Te rog să introduci o extensie validă pentru fișier

en: Please enter a valid file name prefix
ro: Te rog să introduci un prefix valid pentru numele fișierului

en: Please enter part of the file name
ro: Te rog introdu o parte din numele fișierului

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
ro: Te rog să introduci URL-ul unde se află panoul tău de control UpdraftCentral.

en: Please enter your %s email address
ro: Te rog introdu adresa ta de email %s

en: Please enter your %s password
ro: Te rog introdu parola ta %s

en: Please fill in the required information.
ro: Te rog completează informațiile necesare.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
ro: Te rog urmează această legătură pentru a deschide %s într-o fereastră nouă.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
ro: Te rog să-i dai un nume acestei chei (de exemplu: site-ul pentru care e folosită):

en: Please read this link for important information on this process.
ro: Te rog citește pe această legătură informații importante cu privire la acest proces.

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
ro: Te rog selectează fișierul/dosarul pe care vrei să-l excluzi

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
ro: Te rog selectează un dosar în care se află fișierele/directorii pe care vrei să le/îi excluzi

en: Please supply the requested information, and then continue.
ro: Te rog să furnizezi informațiile cerute și apoi să continui.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
ro: Te rog așteaptă până când ești redirecționat la UpdraftCentral Cloud.

en: Plugins
ro: Module

en: Pre-sales FAQs
ro: Întrebări frecvente înainte de cumpărare

en: Pre-update backups
ro: Pre-actualizare copii de siguranță

en: Premium / Extensions
ro: Premium/extensii

en: Premium / Pro Support
ro: Suport Premium/Pro

en: Premium WooCommerce plugins
ro: Module premium WooCommerce

en: Preparing backup files
ro: Pregătesc fișierele copii de siguranță

en: Press a button to get started.
ro: Apasă un buton pentru a începe.

en: Press here to download or browse
ro: Apasă aici pentru a descărca sau răsfoi

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
ro: Apasă aici pentru a inspecta directorul UpdraftPlus (în spațiul tău de găzduire web) pentru toate seturile noi de copii de siguranță pe care le-ai încărcat.

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
ro: Apasă aici pentru a vedea metodele de depozitare la distanță pentru toate seturile de copii de siguranță existente (de pe orice site, dacă sunt stocate în același dosar).

en: Press here to run a manual backup.
ro: Apasă aici pentru a rula o copie de siguranță manuală.

en: Press here to save your settings.
ro: Apasă aici pentru a-ți salva setările.

en: Press here to start!
ro: Apasă aici pentru a începe!

en: Proceed with update
ro: Continuă cu actualizarea

en: Processing
ro: Procesez

en: Processing files - please wait...
ro: Se procesează fișiere - te rog așteaptă...

en: Processing table (%s)
ro: Procesez tabelul (%s)

en: Processing...
ro: Procesez...

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
ro: Asigură ajutor de la experți și suport de la dezvoltatori ori de câte ori ai nevoie.

en: Pruning old backup sets
ro: Curăț seturile de copii de siguranță vechi

en: Public key was sent to:
ro: Cheia publică a fost trimisă la:

en: Quota:
ro: Cotă:

en: RSS link
ro: Legătură RSS

en: Raw backup history
ro: Istoric copie de rezervă brută

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Read more about %s here.
ro: Citește mai multe despre %s aici.

en: Read more about bucket access style
ro: Citește mai multe despre stilul de acces unitate

en: Read more about it here.
ro: Citește mai multe despre el aici.

en: Read the %s FAQs here.
ro: Citește aici Întrebările frecvente pentru %s.

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
ro: Citește această pagină ca un ghid pentru cauze posibile și cum pot fi remediate.

en: Receiving site data
ro: Primesc datele site-ului

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
ro: Recomandat: optimizează baza de date cu WP-Optimize.

en: Refresh connection
ro: Reîmprospătează conexiunea

en: Refresh current status
ro: Împrospătează starea curentă

en: Region
ro: Regiune

en: Region: %s
ro: Regiunea: %s

en: Registration successful.
ro: Înregistrare cu succes.

en: Remote files deleted:
ro: Fișiere la distanță șterse:

en: Remote path
ro: Cale de la distanță

en: Remote storage
ro: Stocare la distanță

en: Remote storage authentication
ro: Autentificare stocare la distanță

en: Remove old directories
ro: Elimină directorii vechi

en: Reporting
ro: Raportare

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
ro: Setul de caractere pentru tabel (%s) nu este prezent - îl modific la %s.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
ro: Motorul tabelului solicitat (%s) nu sunt prezent - trecere la MyISAM.

en: Requesting start of backup...
ro: Solicitare de începere a unei copii de rezervă...

en: Rescan local folder for new backup sets
ro: Scanează din nou dosarul local pentru seturi noi de copii de siguranță

en: Rescan remote storage
ro: Scanează din nou depozitul de la distanță

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
ro: Scanează din nou (caută copii de rezervă pe care le-ai încărcat manual în depozitul intern)...

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
ro: Scanează din nou depozitele de la distanță și locale pentru seturi de copii de siguranță...

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore backup
ro: Restaurează copia de siguranță

en: Restore files from
ro: Restaurează fișiere din

en: Restoring %s1 files out of %s2
ro: Restaurez %s1 fișiere din %s2

en: Restoring stored routine: %s
ro: Restaurez rutina stocată: %s

en: Restoring table: %s
ro: Restaurare tabel: %s

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
ro: Restaurare bază de date (pentru un site mare acest lucru poate dura mult timp - dacă apar întreruperi, care se pot întâmpla dacă compania ta web de găzduire a fost configurată pentru resurse limitate, atunci ar trebui să folosești o metodă diferită, cum ar fi phpMyAdmin)...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
ro: Restaurarea va înlocui temele, modulele, încărcările, baza de date și/sau alți directori de conținut ai acestui site (în funcție de ceea ce conține setul de copii de siguranță și selecția ta).

en: Retain this many scheduled database backups
ro: Păstrează aceste multe copii de siguranță programate pentru baza de date

en: Retain this many scheduled file backups
ro: Păstrează aceste multe copii de siguranță programate pentru fișiere

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
ro: Recuperarea (dacă este necesară) și pregătirea fișierelor copiei de siguranță...

en: Return to UpdraftPlus configuration
ro: Întoarce-te la configurarea UpdraftPlus

en: Review UpdraftPlus
ro: Lasă o recenzie pentru UpdraftPlus

en: S3 (Compatible)
ro: S3 (compatibil)

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save time
ro: Câștigi timp

en: Saving...
ro: Salvez...

en: Search
ro: Caută

en: Search / replace database
ro: Caută/înlocuiește bază de date

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
ro: Instalare multi-site sigură, raportare avansată și multe altele.

en: Security check.
ro: Verificare de securitate.

en: See this FAQ also.
ro: Vezi, de asemenea, aceste Întrebări frecvente.

en: Select 'Web Application' as the application type.
ro: Selectează „Aplicație web” ca tip de aplicație.

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select Files
ro: Selectează fișiere

en: Select a file to view information about it
ro: Selectează un fișier pentru a vedea informații despre el

en: Select a file/folder which you would like to exclude
ro: Selectează un fișier/dosar pe care vrei să-l excluzi

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
ro: Selectează o cale pentru a exclude fișiere sau directori din copia de siguranță

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Select all backups
ro: Selectează toate copiile de siguranță

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
ro: Selectează dosarul în care se află fișierele sau sub-directorii pe care dorești să îi excluzi

en: Selected media has been deleted successfully.
ro: Elementul media selectat a fost șters cu succes.

en: Send
ro: Trimite

en: Send a report only when there are warnings/errors
ro: Trimite un raport doar când apar avertizari/erori

en: Send this backup to remote storage
ro: Trimite această copie de siguranță în depozitul la distanță

en: Send to site:
ro: Trimite la site-ul:

en: Sending Your Backup To Remote Storage
ro: Trimiterea copiei de rezervă la depozitul la distanță

en: Set exact times to create or delete backups.
ro: Stabilești orarul exact pentru crearea sau ștergerea copiilor de siguranță.

en: Settings
ro: Setări

en: Show all backups...
ro: Arată toate copiile de siguranță...

en: Show expert settings
ro: Arată setări expert

en: Show more backups...
ro: Arată mai multe copii de siguranță...

en: Show raw backup and file list
ro: Arată copia de siguranță brută și lista de fișiere

en: Show the options
ro: Arată opțiunile

en: Sign up
ro: Înregistrare

en: Site data has been deployed
ro: Au fost implementate datele site-ului

en: Site data received
ro: Am primit datele site-ului

en: Site home:
ro: Prima pagină a site-ului:

en: Site information
ro: Informații despre site

en: Site information:
ro: Informație despre site:

en: Site size
ro: Dimensiune site

en: Size: %s MB
ro: Dimensiune: %s MB

en: Skip this step
ro: Sari peste acest pas

en: Skipped tables:
ro: Tabele sărite:

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
ro: Sari peste restaurarea WordPress când imporți un singur site într-o instalare multi-site. Dacă ai avut ceva important în directorul tău WordPress, va trebui să-l adaugi din nou manual din fișierul zip.

en: Skipping: this archive was already restored.
ro: Sari peste: această arhivă a fost restabilită deja.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
ro: Unele module pentru copii de siguranță nu pot restabili o copie de siguranță, așadar Premium îți permite să restaurezi copiile de siguranță de la alte module.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
ro: Câteva fișiere sunt în curs de descărcare sau de procesare - te rog așteaptă.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
ro: Capacități complexe pentru raportare și trimitere emailuri.

en: Split archives every:
ro: Împarte arhivele în fragmente:

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
ro: Scindează linia pentru a evita depășirea dimensiunii maxime a pachetului

en: Spring sale - 20% off UpdraftPlus Premium until May 31st
ro: Ofertă de primăvară - 20% reducere la UpdraftPlus Premium până pe 31 mai

en: Start %s Trial
ro: Începe încercarea %s

en: Start Trial
ro: Începe încercarea

en: Start backup
ro: Începe să faci copia de rezervă

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
ro: Abonamentele pot fi anulate în orice moment.

en: Success
ro: Succes

en: Success:
ro: Succes:

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
ro: Succes: ne-am autentificat cu succes și s-a confirmat capacitatea noastră de a crea un fișier în directorul stabilit (tip autentificare:

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
ro: Nu s-au putut găsi suficiente informații referitoare la operațiunea de restaurare.

en: Summer sale - 20% off UpdraftPlus Premium until July 31st
ro: Ofertă de vară - 20% reducere la UpdraftPlus Premium până pe 31 iulie

en: Support
ro: Suport

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
ro: Tabelul %s are foarte multe rânduri (%s) - sperăm că serviciul tău de găzduire îți asigură destule resurse pentru a descărca tabelul într-o copie de siguranță.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
ro: Prefixul tabelului a fost schimbat: modifică câmpul (câmpurile) tabelului %s în consecință:

en: Take a new backup
ro: Fă o copie de siguranță nouă

en: Take an incremental backup
ro: Fă o copie de siguranță incrementală

en: Team Updraft
ro: Echipa Updraft

en: Tenant
ro: Locatar

en: Test %s Settings
ro: Testează setările %s

en: Testing %s Settings...
ro: Se testează setările %s...

en: Testing connection...
ro: Testare conexiune...

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
ro: Îți mulțumim că ai instalat UpdraftPlus!

en: Thank you so much!
ro: Mulțumim foarte mult!

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
ro: Dacă încerci să încarci un fișier zip creat anterior de UpdraftPlus.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
ro: Autentificarea pe %s nu a putut continua, deoarece ceva de pe site-ul tău produce deconectarea. Încearcă să dezactivezi alte module și comută pe temă implicită. (Mai exact, caută componenta de ieșire - cel mai probabil avertismente/erori PHP - înainte de încărcarea paginii. De asemenea, dezactivarea oricăror setări de depanare poate ajuta).

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
ro: Conexiunea %s a expirat; dacă ai introdus serverul corect, atunci, de obicei, acest lucru e cauzat de un firewall care blochează conexiunea - ar trebui să verifici împreună cu furnizorul tău de găzduire web.

en: The %s object was not found
ro: Nu a fost găsit obiectul %s

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
ro: Butonul „Fă copia de siguranță acum” este dezactivat deoarece directorul pentru copii de siguranță nu poate fi scris (mergi la fila „Setări” și găsește opțiunea relevantă).

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
ro: Cheia de acces AWS pare a fi greșită (cheile de acces %s valide încep cu „AK”)

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
ro: Inițializarea PHP pe acest server web permite doar %s secunde pentru rularea PHP și nu permite ca limita să fie mărită. Dacă ai de importat multe date și dacă operațiunea de restaurare a expirat, atunci va trebui să ceri furnizorului tău de găzduire web metode de mărire a acestei limite (sau încearcă o restaurare bucată-cu-bucată).

en: The Updraft Plugin Collection Sale
ro: Reducere pentru colecția de module Updraft

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
ro: Directorul UpdraftPlus din wp-content/plugins are spații goale. WordPress nu agrează asta. Ar trebui să redenumești directorul din wp-content/plugins/updraftplus pentru a rezolva această problemă.

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
ro: Dosarul de conținut WordPress (wp-content) nu a fost găsit în acest fișier zip.

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
ro: Directorii de mai sus sunt totul, cu excepția WordPress în sine, care poate fi descărcat din nou de la WordPress.org.

en: The amount of database tables scanned is near or over the php_max_input_vars value so some tables maybe truncated. This option will ensure all tables not found will be backed up.
ro: Cantitatea tabelelor bazei de date scanate este aproape sau peste valoarea php_max_input_vars, așadar unele tabele pot fi trunchiate. Această opțiune va garanta că toate tabelele negăsite vor fi în copia de siguranță.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
ro: Cantitatea de memorie (RAM) permisă pentru PHP este foarte mică (%s Mb) - ar trebui s-o mărești pentru a evita problemele din cauza memoriei insuficiente (ia legătura cu serviciul tău de găzduire pentru mai mult ajutor)

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
ro: Timpul permis pentru rularea modulelor WordPress este foarte mic (%s secunde) - ar trebui să-l mărești pentru a evita nerealizarea copiei de rezervă din cauza întreruperilor (pentru mai mult ajutor, consultă furnizorul tău de găzduire web - este setarea PHP max_execution_time; valoarea recomandată este de %s secunde sau mai mult)

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
ro: Încercarea de a trimite copia de siguranță prin email a eșuat (probabil copia de siguranță este prea mare pentru această metodă)

en: The attempt to undo the double-compression failed.
ro: Încercarea de a anula compresia dublă a eșuat.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
ro: Încercarea de a anula compresia dublă a reușit.

en: The available memory on the server.
ro: Memoria disponibilă pe server.

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
ro: Copia de siguranță a fost creată (cu avertizări) și acum este finalizată

en: The backup apparently succeeded and is now complete
ro: Copia de siguranță a fost creată și acum este finalizată

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
ro: Fișierele din arhiva copii de siguranță au fost procesate, dar cu câteva erori. Va trebui să anulezi și să corectezi toate probleme înainte de a reîncerca.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
ro: Fișierele din arhiva copii de siguranță au fost procesate, dar cu câteva avertizări. Dacă totul decurge normal, apasă din nou Restaurează pentru a continua. Dacă nu, anulează și corectează mai întâi toate problemele.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then press Restore to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
ro: Fișierele din arhiva copii de siguranță au fost procesate, dar cu câteva avertizări. Dacă totul decurge normal, apasă Restaurează pentru a continua. Dacă nu, anulează și corectează mai întâi toate problemele.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
ro: Fișierele din arhiva copii de siguranță au fost procesate cu succes. Apasă din nou Restaurează pentru a continua.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore to proceed.
ro: Fișierele din arhiva copii de siguranță au fost procesate cu succes. Apasă Restaurează pentru a continua.

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
ro: Nu s-a putut găsi arhiva copiei de siguranță pentru acest fișier. Metoda de depozitare la distanță folosită (%s) nu ne permite să recuperăm fișierele. Pentru a continua orice fel de restaurare folosind UpdraftPlus, va trebui să obții o copie a acestui fișier pe care s-o plasezi în dosarul existent UpdraftPlus

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
ro: Încercarea copiei de rezervă s-a terminat, aparent fără succes

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
ro: Directorul Copii de siguranță nu poate fi scris (sau nu există suficient spațiu pe disc) - probabil copia de siguranță a bazei de date va eșua în scurt timp.

en: The backup has finished running
ro: S-a terminat crearea copiei de rezervă

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
ro: Copia de siguranță nu a fost finalizată; este programată o reîncepere

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
ro: Înregistrările copiei de siguranță nu conțin informații despre dimensiunea corectă a acestui fișier.

en: The backup was aborted
ro: Crearea copiei de siguranță a fost întreruptă

en: The backup was aborted by the user
ro: Utilizatorul a renunțat la copia de siguranță

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
ro: Clientul a fost șters de pe consola API Google Drive. Te rog creează un proiect nou Google Drive și reconectează-te cu UpdraftPlus.

en: The communication with %s was encrypted.
ro: Comunicarea cu %s a fost criptată.

en: The communication with %s was not encrypted.
ro: Comunicarea cu %s nu a fost criptată.

en: The database backup appears to have failed
ro: Copia de siguranță a bazei de date pare să fi eșuat

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
ro: Copia de siguranță a bazei de date folosește funcționalitățile MySQL, care nu sunt disponibile în versiunea veche MySQL (%s) cu care rulează acest site.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
ro: Fișierul bazei de date pare să fi fost comprimat de două ori - probabil site-ul web de pe care l-ai descărcat a avut configurare greșită a serverului web.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
ro: Baza de date este prea mică pentru a fi o bază de date WordPress validă (dimensiune: %s Kb).

en: The database scan was taking too long and consequently the list of all tables in the database could not be completed. This option will ensure all tables not found will be backed up.
ro: Scanarea bazei de date a durat prea mult și, prin urmare, lista tuturor tabelelor din baza de date nu a putut fi completată. Această opțiune va garanta că toate tabelele negăsite vor fi în copia de siguranță.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
ro[0]: Serverul pentru baza de date pe care rulează acest site WordPress nu acceptă setul de caractere (%s) pe care încerci să îl imporți.
ro[1]: Serverul pentru baza de date pe care rulează acest site WordPress nu acceptă seturile de caractere (%s) pe care încerci să le imporți.
ro[2]: Serverul pentru baza de date pe care rulează acest site WordPress nu acceptă seturile de caractere (%s) pe care încerci să le imporți.

en: The decryption key used:
ro: Cheia de decriptare folosită:

en: The directory does not exist
ro: Directorul nu există

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
ro: Directorul nu există și încercarea de a-l crea a eșuat

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
ro: Legătura pentru descărcare este deteriorară sau fișierul copiei de siguranță nu mai este disponibil

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
ro: Legătura pentru descărcare este deteriorară, posibil să fi dat clic pe legătură dintr-o sursă nesigură

en: The entered key was the wrong length - please try again.
ro: Cheia introdusă nu are lungimea corectă - te rog încearcă din nou.

en: The error reported by %s was:
ro: Eroarea raportată de %s era:

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
ro: Regula de excludere pe care încerci să o adaugi deja există

en: The file failed to upload. Please check the following:
ro: Nu am putut încărca fișierul. Te rog verifică următoarele:

en: The file was uploaded.
ro: Fișierul a fost încărcat.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
ro: Dosarul există, dar serverul tău web nu are permisiunea de a scrie în el.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
ro: Dosarul a fost creat, dar a trebuit să schimbăm permisiunile fișierelor la 777 (editabil) ca să poată fi scrise. Ar trebui să verifici împreună cu furnizorul tău de găzduire dacă aceste modificări nu vor crea probleme.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
ro: Următoarea entitate nu poate fi restaurată automat: „%s”.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
ro: Următoarea stocare la distanță (%s) a fost configurată doar parțial, dacă ai probleme, poți încerca să o autorizezi manual pe pagina setări UpdraftPlus.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
ro: Următoarea stocare la distanță (%s) a fost configurată doar parțial, autorizarea manuală nu este acceptată de această stocare la distanță, te rog reîncearcă și dacă problema persistă, contactează suportul.

en: The following remote storage options are configured.
ro: Sunt configurate următoarele opțiuni de stocare la distanță.

en: The given file was not found, or could not be read.
ro: Fișierul dat nu a fost găsit sau nu a putut fi citit.

en: The key referred to was unknown.
ro: Cheia menționată era necunoscută.

en: The key was successfully added.
ro: Cheia a fost adăugată cu succes.

en: The list of existing sites has been removed
ro: Lista site-urilor existente a fost eliminată

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
ro: Locația acestui director este setată în secțiunea setări expert, în fila Setări.

en: The log file could not be read.
ro: Jurnalul fișierului nu poate fi citit.

en: The log file has been attached to this email.
ro: Jurnalul fișierului a fost atașat la acest email.

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
ro: Parola consolei Rackspace pentru utilizatorul nou este (nu va mai fi afișată din nou):

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
ro: Numărul de opțiuni de restaurare care vor fi trimise depășește maximul stabilit în configurarea PHP (max_input_vars).

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
ro: Modulul pe care vrei să-l activezi fie nu este instalat, fie a fost înlăturat recent.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
ro: Modulul pe care vrei să-l dezactivezi nu este activ în prezent sau a fost deja dezactivat.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
ro: Cererea la sistemul de fișiere pentru crearea directorului a eșuat.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
ro: Extensia PHP necesară %s nu este instalată - cere-i companiei de găzduire web s-o activeze

en: The restore operation has begun. Do not close your browser until it reports itself as having finished.
ro: Operațiunea de restaurare a început. Nu închide navigatorul până când nu se raportează finalizarea.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
ro: Programatorul este dezactivat în instalarea ta WordPress, prin setarea DISABLE_WP_CRON. Nu vor fi create copii de siguranță (nici prin „Fă copia de siguranță acum”), cu excepția cazului în care ai configurat o facilitate pentru a apela manual programatorul sau până când el este activat.

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
ro: Site-ul din această copie de siguranță funcționa pe un server web cu versiunea %s pentru %s.

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
ro: Cel mai sigur și convenabil loc pentru stocarea copiilor tale de rezervă.

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
ro: A avut loc o eroare (%s):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
ro: Serverul web a returnat un cod de eroare (încearcă din nou sau verifică-ți jurnalele serverului)

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s). This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
ro: Adresa site-ului web din setul copiei de siguranță (%s) este ușor diferită de cea a site-ului de acum (%s). Nu ar trebui să fie probleme la restaurarea site-ului, atâta timp cât vizitele la vechea adresă ajung în continuare pe site.

en: The zip engine returned the message: %s.
ro: Motorul zip a returnat mesajul: %s.

en: Themes
ro: Teme

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
ro: Atunci încearcă suplimentul nostru „Migrator” care poate efectua o migrare directă de la site la site. După ce îl folosești o singură dată, recuperezi prețul de achiziție comparând cu timpul necesar copierii manuale a unui site.

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
ro: În prezent nu există panouri de control UpdraftCentral care să poată controla acest site.

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
ro: A fost o eroare în timpul încercării de a elimina lista site-urilor existente.

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
ro: Prin urmare, este recomandat să faci o nouă copie de siguranță pe site-ul sursă, folosind o versiune mai nouă.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
ro: Prin urmare, tabelele afectate de pe site-ul curent care există deja nu vor fi înlocuite în mod implicit, pentru a evita coruperea acestora (poți verifica asta în lista cu tabele de mai jos).

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
ro: Aceasta interfață de administrare folosește foarte mult JavaScript. Ori trebuie activată în navigator, ori folosește un alt navigator care acceptă JavaScript.

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
ro: Această arhivă cu copii de siguranță are dimensiunea de %s Mo - probabil va eșua dacă încerci să o trimiți prin email (doar câteva dintre serverele de emailuri permit atașamente de această mărime). Dacă nu poți să o trimiți, ar trebui să folosești o altă metodă, de exemplu depozitare la distanță.

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
ro: Această copie de siguranță nu există în istoricul copiilor de siguranță - restaurarea a eșuat. Datare:

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
ro: Această copie de siguranță este a unui site cu prefixul tabelului gol, pe care WordPress nu îl acceptă în mod oficial; rezultatele pot fi nesigure.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
ro: Acest set de copii de siguranță este de la un alt site (%s) - aceasta nu este o restaurare, ci o migrare. Ai nevoie de suplimentul Migrator pentru putea face acest lucru.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
ro: Acest set al copiei de siguranță aparține acestui site, dar la momentul creării copiei de siguranță foloseai %s, iar acum site-ul folosește %s.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
ro: Acest set de copii de siguranță nu este recunoscut de UpDraftPlus ca fiind creat de instalarea curentă WordPress, fie a fost găsit în depozitul la distanță ori fie a fost trimis de la un site de la distanță.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
ro: Această copie de siguranță a fost creată de %s și poate fi importată.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
ro: Această copie de siguranță a fost creată pe o versiune UpdraftPlus anterioară (%s), care nu a copiat corect tabelele cu chei primare compozite (cum ar fi tabelul term_relationships, care înregistrează etichetele și atributele produsului).

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
ro: Acest buton este dezactivat deoarece directorul Copii de siguranță nu poate fi scris (vezi setări).

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
ro: Acest buton va șterge toate setările UpdraftPlus și informațiile despre copia de siguranță în desfășurare (dar nu și pentru celelalte copii de siguranță existente în cloud-ul de stocare).

en: This connection appears to already have been made.
ro: Această conexiune pare să fi fost deja făcută.

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
ro: Această copie de siguranță a bazei de date conține următoarele tabele WordPress, care sunt excluse: %s

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
ro: Această copie de siguranță a bazei de date nu are tabelele de bază WordPress: %s

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
ro: Această bază de date trebuie să fie desfășurată pe versiunea MySQL %s sau mai târziu.

en: This decryption key will be attempted:
ro: Această cheie de decriptare va încerca:

en: This feature requires %s version %s or later
ro: Această funcționalitate necesită versiunea %s sau una mai nouă %s

en: This file could not be uploaded
ro: Acest fișier nu a putut fi încărcat

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
ro: Acest fișier nu pare a fi o arhivă a copiei de rezervă UpdraftPlus (astfel de fișiere sunt de tipul .zip sau .gz, care au un nume de genul: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
ro: Acest fișier nu pare a fi o arhivă UpdraftPlus a bazei de date criptată (astfel de fișiere sunt de tipul .gz.crypt, care are un nume de genul: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz)).

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
ro: Aceasta funcționalitate a fost dezactivată de administratorul site-ului.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
ro: Aceasta este o instalare WordPress multi-site (pentru mai multe site-uri sau rețea).

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
ro: Acesta este numărul de conținuturi din directorul tău Updraft

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
ro: Aceasta este mai veche decât cea de pe serverul pe care restaurezi acum (versiunea %s).

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
ro: Este semnificativ mai nou decât serverul în care faci restaurarea (versiunea %s).

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
ro: Acest lucru este cauzat uneori de un firewall - încearcă să dezactivezi SSL în setări expert și testează din nou.

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
ro: Este util dacă panoul control al serverului web nu poate stabili legătura cu traficul de intrare prin acest site (de exemplu, în cazul în care acest site web este găzduit pe Internet public, iar panoul control UpdraftCentral este pe localhost ori pe un Intranet sau în cazul în care acest site web are un firewall de ieșire) sau dacă panoul control al site-ului web nu are un certificat SSL.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
ro: Aici este locul unde UpdraftPlus va scrie fișierele zip pe care le creează inițial. Acest director trebuie să fie editabil pe serverul tău web. Este relativ în directorul tău de conținut (care, în mod implicit, se numește wp-content).

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
ro: Acest fișier arată ca unul creat de UpdraftPlus, dar această instalare nu recunoaște acest tip de obiect: %s. Poate trebuie să instalezi un supliment?

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
ro: Acest lucru face pauzele mult mai probabile. Ți se recomandă să dezactivezi safe_mode sau să restaurezi doar o singură entitate o dată

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
ro: Asta poate împiedica procedura de restaurare să continue.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
ro: Acest lucru înseamnă cel mai probabil că partajezi un server web cu un site web atacat sau care a fost folosit în atacurile anterioare.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
ro: Acest set de copii de siguranță pentru mai multe arhive pare să aibă următoarele arhive lipsă: %s

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
ro: Această problemă este cauzată de încercarea de restaurare a bazei de date pentru o versiune foarte veche MySQL care este incompatibilă cu sursa bazei de date.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
ro: Această metodă de depozitare la distanță (%s) necesită PHP %s sau mai nou.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
ro: Această restaurare va funcționa dacă încă ai un certificat SSL (dacă poți utiliza https) pentru accesul pe site. În caz contrar, este bine să folosești %s pentru a căuta și a înlocui adresa site-ului, astfel încât să poată fi vizitat fără https.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
ro: Acest site este <strong>conectat</strong> la UpdraftPlus Vault.

en: This storage method does not allow downloading
ro: Această metodă de stocare nu permite descărcarea

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
ro: Această versiune UpdraftPlus nu știe cum să lucreze cu acest tip de copie de siguranță externă

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
ro: De asemenea, acest lucru va permite ca rezultatele de depanare a tuturor modulelor să fie afișate pe acest ecran - nu fii surprins când le vei vedea.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
ro: Se vor șterge toate setările tale UpdraftPlus - ești sigur că vrei să faci acest lucru?

en: This will import data from:
ro: Acesta va importa date din:

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
ro: Aranjează lucrurile pentru clienți și elimină toate reclamele noastre pentru celelalte produse.

en: Time now
ro: Acum

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
ro: Pentru a evita riscurile la nivelul întregului server, fă întotdeauna copii de siguranță în stocarea cloud la distanță. UpdraftPlus gratuit include Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace și multe altele.

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
ro: Pentru a putea stabili un nume de dosar personalizat, folosește UpdraftPlus Premium.

en: To benefit, use this discount code:
ro: Pentru a beneficia, utilizează acest cod de reducere:

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
ro: Pentru a modifica oricare dintre setările implicite ale copiilor de siguranță, pentru a configura programarea copiilor de siguranță, pentru a trimite copiile de siguranță la depozitul la distanță (recomandat) și altele, mergi la fila Setări.

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
ro: Pentru a finaliza autentificarea manuală, pe ecranul portocaliu de autentificare UpdraftPlus selectează legătura „Ai probleme cu autentificarea?”, apoi copiază și lipește codul dat aici.

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
ro: Pentru a finaliza migrarea/clonarea, ar trebui să te autentifici de la distanță pe site și să restaurezi copia de siguranță.

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
ro: Pentru a crea un nou sub-utilizator IAM și cheia de acces cu care are acces doar la această unitatea de date, actualizează la Premium.

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
ro: Pentru a crea un nou API Rackspace pentru un sub-utilizator și o cheie API care are acces doar la acest container Rackspace, folosește Premium.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
ro: Pentru a îndepărta autorizarea (pentru toate site-urile) ca UpdraftPlus să acceseze Google Drive, urmează această legătură către setările contului Google.

en: To fix the time at which a backup should take place,
ro: Pentru a stabili ora la care o copie de siguranță ar trebui făcută,

en: To fix this problem go here.
ro: Pentru a corecta această problemă mergi aici.

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
ro: Pentru a importa un site obișnuit WordPress într-o rețea cu mai multe site-uri este nevoie de %s.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
ro: Pentru a face o copie de siguranță, doar apasă butonul Fă copia de siguranță acum.

en: To remove the block, please go here.
ro: Pentru a elimina blocul, te rog să mergi aici.

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
ro: Pentru a trimite la mai multe adrese, separă adresele printr-o virgulă.

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
ro: Pentru a folosi această copie de siguranță, serverul bazei de date trebuie să accepte setul de caractere %s.

en: Too many database errors have occurred - aborting
ro: Au apărut prea multe erori pentru baza de date - renunțare

en: Total (uncompressed) on-disk data:
ro: Toate datele pe disc (necomprimate):

en: Total backup size:
ro: Dimensiune totală copie de siguranță:

en: Trash
ro: Gunoi

en: Try UpdraftVault!
ro: Încearcă UpdraftVault!

en: Trying...
ro: Se încearcă...

en: Type a file prefix
ro: Introdu un prefix pentru fișier

en: Type an extension like zip
ro: Tastează o extensie, cum ar fi zip

en: UK
ro: Regatul Unit

en: US (default)
ro: SUA (implicit)

en: US or UK Cloud
ro: US sau UK Cloud

en: US or UK-based Rackspace Account
ro: Conturi Rackspace localizate în SUA sau Marea Britanie

en: Unable to connect to the filesystem
ro: Nu mă pot conecta la sistemul de fișiere

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
ro: Nu mă pot conecta la sistemul de fișiere. Te rog confirmă-ți datele de conectare.

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
ro: Nu pot descărca fișierul. Acest lucru poate fi cauzat de o expirare. Cel mai bine ar fi să descarci fișierul zip pe computer.

en: Unable to get renew date
ro: Nu pot să găsesc data reînnoirii

en: Under Maintenance
ro: În curs de mentenanță

en: Unexpected response:
ro: Răspuns neprevăzut:

en: Unfinished restoration
ro: Restaurare neterminată

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown server response status:
ro: Stare răspuns necunoscut de la server:

en: Unknown server response:
ro: Răspuns necunoscut de la server:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
ro: Eroare necunoscută/neașteptată - te rog trimite o solicitare pentru suport

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
ro: Dacă nu ai o problemă, poți ignora complet tot ce este aici.

en: Unpacking backup...
ro: Despachetez copia de siguranță...

en: Update Plugin
ro: Actualizează modulul

en: Update Theme
ro: Actualizează tema

en: Update quota count
ro: Actualizare cotă totală

en: UpdraftCentral (Remote Control)
ro: UpdraftCentral (control de la distanță)

en: UpdraftCentral Connection
ro: Conexiune UpdraftCentral

en: UpdraftCentral dashboard connection details
ro: Detalii conexiune panou de control UpdraftCentral

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
ro: UpdraftCentral permite controlul site-ului tău WordPress (inclusiv administrarea copiilor de siguranță și a actualizărilor) dintr-un panou de control central.

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
ro: UpdraftCentral este un mod extrem de eficient de a gestiona, a actualiza și a face copii de siguranță pentru mai multe site-uri web dintr-un singur loc.

en: UpdraftCentral key created successfully
ro: Am creat cu succes cheia UpdraftCentral

en: UpdraftClone image:
ro: Imagine UpdraftClone:

en: UpdraftClone key is required.
ro: Cheia UpdraftClone este obligatorie.

en: UpdraftPlus - Backup/Restore
ro: UpdraftPlus - copie de siguranță/restaurare

en: UpdraftPlus - Upload backup files
ro: UpdraftPlus - încarcă fișierele copiei de siguranță

en: UpdraftPlus Backups
ro: Copii de siguranță UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
ro: Blog UpdraftPlus - primești știri și oferte actualizate

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
ro: UpdraftPlus Migrator îți clonează site-ul WordPress și îl mută pe un domeniu nou, direct și simplu.

en: UpdraftPlus News
ro: Știri UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Newsletter
ro: Buletin informativ UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Premium and addons
ro: UpdraftPlus Premium și suplimente

en: UpdraftPlus Tour
ro: Tur UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
ro: UpdraftPlus Vault îți oferă o depozitare care este <strong>fiabilă, ușor de utilizat și la un preț bun</strong>.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
ro: UpdraftPlus Vault este construit de Amazon, liderul mondial de centre de date, cu o depozitare de date redundante care ajunge la o fiabilitate de 99.999999999%.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
ro: UpdraftPlus nu acceptă în mod formal versiuni WordPress mai vechi decât %s. E posibil să funcționeze, dar, dacă nu o face, trebuie să ai în vedere că nu beneficiezi de suport până când actualizezi WordPress.

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
ro: UpdraftPlus are înglobată propria sa opțiune de stocare, oferind o modalitate fără probleme de a descărca, stoca și gestiona toate copiile de siguranță într-un singur loc.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
ro: UpdraftPlus nu este capabil să restabilească în mod direct acest tip de entitate. Acesta trebuie restaurată manual.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
ro: UpdraftPlus este pe media socială - verifică-ne!

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
ro: UpdraftPlus trebuie să creeze %s în directorul tău de conținut, dar a eșuat - te rog verifică permisiunile fișierului și activează accesul (%s)

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
ro: Noutăți UpdraftPlus, materiale de înaltă calitate pentru dezvoltatorii WordPress și proprietarii de site-uri și știri generale WordPress. Poți să te dezabonezi în orice moment.

en: UpdraftPlus notice:
ro: Anunț UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus on %s
ro: UpdraftPlus pe %s

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
ro: UpdraftPlus pare să fi fost actualizat la versiunea %s, care este diferită de cea care a rulat la încărcarea acestei pagini. Te rog să reîncarci pagina înainte de a încerca să salvezi setările.

en: UpdraftPlus settings
ro: Setări UpdraftPlus

en: UpdraftPlus warning:
ro: Avertizare UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
ro: UpdraftPlus nu a putut găsi prefixul tabelului când a scanat copia de siguranță a bazei de date.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
ro: UpdraftPlus va împărți arhivele copiei de rezervă când depășesc această dimensiune de fișier. Valoarea implicită este de %s megabiți. Ai grijă să lași o marjă dacă serverul tău web are setată o limită de dimensiune (de exemplu: limita de 2 GB/2048 MB de pe unele servere/sisteme de fișiere de 32 biți).

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
ro: Extensia %s UpdraftPlus <strong>necesită</strong> %s. Te rog nu completa nicio solicitare pentru suport; nu există nici o alternativă.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
ro: Modulul de depanare Updraftplus este pornit. Pe această pagină, o să vezi anunțurile despre depanare nu numai pentru UpdraftPlus, dar și pentru oricare alt modul instalat. Te rog să te asiguri că anunțul se referă la UpdraftPlus înainte de a trimite o solicitare pentru suport.

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
ro: UpdraftPlus.com a returnat un răspuns pe care nu l-am putut înțelege (data: %s)

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
ro: UpdraftsPlus.com a returnat un răspuns, dar nu l-am putut înțelege

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
ro: UpdraftPlus.com a răspuns cu 'Acces refuzat'.

en: UpdraftVault storage
ro: Stocare UpdraftVault

en: Upgrade now
ro: Actualizează acum

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload backup
ro: Încarcă copia de siguranță

en: Upload backup files
ro: Încarcă fișierele copiei de siguranță

en: Upload error
ro: Eroare la încărcare

en: Upload error:
ro: Eroare încărcare:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
ro: E de așteptat ca încărcarea să eșueze: limita %s pentru un singur fișier este de %s, în timp ce acest fișier are %s GB (%d octeți)

en: Upload files into UpdraftPlus.
ro: Încarcă fișierele în UpdraftPlus.

en: Uploaded to:
ro: Încărcat în:

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
ro: sau

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
ro: sau

en: Uploading files to remote storage
ro: Încărcare fișiere în depozitul la distanță

en: Uploads
ro: Încărcări

en: Uploads URL:
ro: URL-uri încărcate:

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
ro: Folosește metoda alternativă pentru a face o conexiune cu panoul control.

en: Use the server's SSL certificates
ro: Folosește certificatele SSL ale serverului

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Vault owner
ro: Proprietar Vault

en: Verifying one-time password...
ro: Verific parola de unică folosință...

en: Version
ro: Versiune

en: View Log
ro: Vezi jurnal

en: View log
ro: Vezi jurnalul

en: View recent UpdraftCentral log events
ro: Vezi jurnal evenimente recente UpdraftCentral

en: Virtual-host style
ro: Stil gazdă virtuală

en: WP-CLI support
ro: Suport WP-CLI

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
ro: În așteptare, până la ora programată, pentru a reîncerca, din cauza unor erori

en: Warning
ro: Avertizare

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Warning: %s
ro: Avertizare: %s

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
ro: Avertizare: dacă încă poți citi aceste cuvinte după ce pagina a terminat încărcarea, atunci există o problemă JavaScript sau jQuery în site.

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
ro: Avertizare: PHP safe_mode este activ pe serverul tău. Sunt foarte probabile niște întreruperi. Dacă se întâmplă asta, atunci va trebui să restaurezi manual fișierul folosind phpMyAdmin sau altă metodă.

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
ro: Avertizare: nu ai tokeni de clonare rămași și fie nu ai abonamente, fie nu ai un abonament care se va reînnoi înainte de data expirării clonei.

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
ro: Avertizare: dacă vei continua, vei adăuga toate copiile de siguranță depozitate în directorul de stocare la distanță (indiferent de site-ul de către care au fost create).

en: Warnings encountered:
ro: Avertizări întâlnite:

en: Warnings:
ro: Avertizări:

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
ro: Am accesat unitatea de memorie și am putut să creăm un fișier în ea.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
ro: Am accesat containerul și am putut să creăm fișiere în el.

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
ro: Am solicitat ștergerea fișierului, dar nu am putut înțelege răspunsul serverului

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
ro: Am accesat cu succes unitatea de memorie, dar încercarea de a crea un fișier a eșuat.

en: Web server:
ro: Server web:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
ro: Spațiul de pe discul serverului web pe care-l folosește UpdraftPlus

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Welcome to UpdraftPlus
ro: Bine ai venit la UpdraftPlus

en: Welcome to UpdraftPlus!
ro: Bina ai venit la UpdraftPlus!

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
ro: Foarte bine - nu mai este nevoie de nimic pentru inițializare.

en: Which was exported on:
ro: Care a fost exportat la:

en: Why am I seeing this?
ro: De ce văd asta?

en: Wipe settings
ro: Setări de curățare

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
ro: Cu UpdraftPlus Premium, poți alege să faci copii de siguranță pentru tabele care nu sunt din WordPress sau doar pentru anumite tabele și de asemenea, pentru alte baze de date.

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
ro: Cu UpdraftPlus Premium, poți descărca fișiere individuale direct de aici.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
ro: Fără actualizare, UpdraftPlus permite <strong>fiecărui</strong> administrator de blog să poată modifica setările modulului pentru a face copii de rezervă (și, prin urmare, să acceseze datele, inclusiv parolele) și pentru a restaura (inclusiv modificările personalizate, de exemplu parole modificate) <strong>întreaga rețea</strong>.

en: WooCommerce plugins
ro: Module WooCommerce

en: WordPress Backup
ro: Copie de siguranță WordPress

en: WordPress Core
ro: Nucleu WordPress

en: WordPress backup is complete
ro: Copia de siguranță WordPress este completă

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
ro: WordPress are un număr de activități programate (%d) care sunt restante. Cu excepția cazului în care acesta este un site de dezvoltare, probabil acest lucru înseamnă că programa în instalarea WordPress nu funcționează.

en: WordPress installed
ro: WordPress este instalat

en: Yes
ro: Da

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
ro: Se pare că-ți lipsește una sau mai multe arhive din acest set cu grupuri de arhive.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
ro: <strong>Nu ești conectat</strong> la UpdraftPlus Vault.

en: You are about to permanently delete the list of existing sites. This action cannot be undone. 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ro: Ești pe cale să ștergi definitiv lista site-urilor existente. Această acțiune nu poate fi anulată. „Anulează” pentru a opri, „OK” pentru a șterge.

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
ro: În prezent folosești UpdraftPlus, versiunea gratuită.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
ro: Imporți dintr-o versiune mai nouă WordPress (%s) într-o versiune mai veche (%s). Nu ai nicio garanție că WordPress poate gestiona acest lucru.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
ro: Nu ești autentificat în acest site WordPress în navigatorul tău web.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
ro: Rulezi pe WordPress multi-site - dar copia ta de siguranță nu este pentru un site instalat pe multi-site.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
ro: Utilizezi serverul web %s, dar se pare că nu ai încărcat extensia %s.

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
ro: De asemenea, poți importa setări exportate anterior. Acest instrument va înlocui toate setările tale salvate.

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
ro: În schimb, poți alege un alt set de caractere adecvat și poți continua restaurarea, asumându-ți riscul.

en: You can get more quota here
ro: Poți obține mai multe cote aici

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
ro: Aici poți decripta manual o bază de date criptată.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
ro: Acum poți controla acest site din panoul de control UpdraftCentral la %s.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
ro: Poți căuta și să înlocuiești baza ta de date (pentru migrarea unui site web la o nouă locație/un nou URL) cu suplimentul Migrator - urmează această legătură pentru mai multe informații

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
ro: Cu Premium, poți trimite o copie de siguranță la mai multe destinații.

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
ro: Poți să vizualizezi jurnalul apăsând butonul „Vezi jurnalul”.

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
ro: Nu ai selectat nicio componentă pentru restaurare. Te rog selectează cel puțin una și apoi încearcă din nou.

en: You do not appear to be authenticated with %s
ro: Se pare că nu ești autentificat în %s

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
ro: Se pare că nu ești autentificat în %s (în timpul ce șterge)

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
ro: Se pare că nu ești autentificat în Dropbox

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
ro: Nu ai în acest moment nicio cotă UpdraftPlus Vault

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
ro: UpdraftPlus nu este instalat complet - te rog dezinstalează și instalează-l din nou. Cel mai probabil, WordPress nu a funcționat corespunzător la copierea fișierelor modulului.

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
ro: Nu ai instalat suplimentul UpdraftPlus %s - îl poți obține din %s

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
ro: Ai introdus o adresă de email care nu a fost recunoscută de UpdraftPlus.Com

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
ro: Ai un abonament UpdraftPlus Vault care nu a fost reînnoit, iar perioada de grație a expirat. În câteva zile, datele depozitate vor fi eliminate definitiv. Dacă nu vrei ca acest lucru să se întâmple, atunci ar trebui să-l reînnoiești cât mai repede posibil.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
ro: Ai un abonament UpdraftPlus Vault cu plăți restante. Ești într-o perioadă de grație de câteva zile înainte de a fi suspendat și vei pierde cota și accesul la datele stocate în acesta. Te rog reînnoiește cât mai repede posibil!

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
ro: Ai o operație de restaurare neterminată, începută cu %s în urmă.

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
ro: Ai ales să faci o copie de rezervă a unei baze de date, dar n-ai selectat niciun tabel

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
ro: Ai ales fișierele pentru copia de siguranță, dar nu au fost selectate entități ale fișierului

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
ro: Ai ales să trimiți această copie de siguranță către stocarea la distanță, însă nu a fost selectată nicio locație pentru stocarea la distanță

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
ro: Ai mai puțin de %s spațiu disponibil pe discul care UpdraftPlus este configurat să-l folosească pentru face copii de rezervă. UpdraftPlus ar putea ajunge să nu aibă spațiu suficient. Contactează operatorul serverului (de exemplu: furnizorul tău de găzduire web) pentru a rezolva această problemă.

en: You have made changes to your settings, and not saved.
ro: Ai făcut modificări în setari și nu le-ai salvat.

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
ro: Nu ai selectat o cale de restaurare pentru copiile de siguranță alese

en: You have not yet made any backups.
ro: Nu ai făcut nicio copie de siguranță până acum.

en: You have not yet selected a file to import.
ro: Nu ai selectat încă un fișier pentru a-l importa.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
ro: Ai atins limita zilnică pentru numărul de copii de siguranță incrementale pe care le poți crea în acest moment.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
ro: Ai atins limita lunară pentru numărul de copii de siguranță pe care le poți crea în acest moment.

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
ro: Ai cerut salvarea pentru spațiul de stocare de la distanță (%s), dar fără să introduci nicio setare pentru acel spațiu de stocare.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
ro: Ai selectat o opțiune de stocare la distanță care are de finalizat un pas pentru autorizare:

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
ro: Trebuie să adaugi următoarele pentru ca redirecționarea autorizată URI (în „Mai multe opțiuni”) să se facă

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
ro: Trebuie să adaugi următoarele ca URI de redirecționare autorizat în consola Dropbox (la „Setări API”) când ți se solicită

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
ro: Trebuie să copiezi și să lipești această cheie acum - nu va putea fi afișată din nou.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
ro: Trebuie să actualizezi MySQL pentru a putea folosi această bază de date.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
ro: Trebuie să accesezi acest URL în același navigator și în aceiași sesiune de autentificare ca atunci când ai creat cheia.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
ro: Trebuie să accesezi această legătură în același navigator și în aceiași sesiune de autentificare ca atunci când ai creat cheia.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
ro: Va trebui să te reautentifici cu %s, întrucât actualele date de conectare nu funcționează.

en: You need to supply both an email address and a password
ro: Trebuie să furnizezi atât o adresă de email cât și o parolă

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
ro: Acum trebuie să copiezi cheia de mai jos și să o introduci la %s.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
ro: Ar trebui să verifici că site-ul de la distanță este online, nu are firewall, nu are extensii de securitate care pot bloca accesul, are versiunea UpdraftPlus %s activă sau una mai recentă și cheile au fost introduse corect.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
ro: Ar trebui să verifici proprietățile și permisiunile fișierului în instalarea ta WordPress

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
ro: Ar trebui să activezi %s pentru a face legăturile permanente să lucreze frumos (de exemplu, %s)

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
ro: Înainte de a restaura, ar trebui să te asiguri că acesta este într-adevăr un set de copii de siguranță destinat utilizării pe acest site (să nu fie un set de copii de siguranță a unui alt site, fără legătură cu acesta).

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
ro: Ar trebui să continui numai dacă nu poți actualiza serverul curent și ești încrezător (sau îți asumi riscul) că modulele/temele/etc. tale sunt compatibile cu versiunea mai veche %s.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
ro: Ar trebui să continui doar dacă ai verificat și ești încrezător (sau îți asumi riscul) că modulele/temele/etc. tale sunt compatibile cu noua versiune %s.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
ro: Ar trebui să salvezi modificările pentru a te asigura că sunt folosite pentru a-ți face copia de siguranță.

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
ro: Ai cumpărat cu succes UpdraftPremium.

en: You will find more information about this in the Settings section.
ro: Poți găsi mai multe informații în secțiunea Setări.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
ro: Va trebui să soliciți companiei de găzduire web o actualizare.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
ro: Va trebui să te consulți cu furnizorul tău de găzduire pentru a afla cum se setează permisiunile unui modul WordPress pentru a putea scrie într-un director.

en: You will need to restore it manually.
ro: Va trebui s-o restaurezi manual.

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
ro: Apoi va trebui să introduci din nou toate setările. De asemenea, poți face acest lucru înainte de dezactivarea/dezinstalarea UpdraftPlus dacă vrei.

en: Your %s account name: %s
ro: Numele contului tău %s: %s

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
ro: Spațiul tău de stocare %s: %s %% folosit, %s disponibil

en: Your %s version: %s.
ro: Versiunea ta %s: %s.

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
ro: Limita memoriei tale PHP (setată de furnizorul tău de găzduire web) este foarte mică. UpdraftPlus a încercat să mărească această limită, dar fără succes. Acest modul poate accepta o limită de memorie mai mică de 64 Mb - în special dacă ai fișiere foarte mari încărcate (deși, pe de altă parte, multe site-uri au nevoie doar de limita de 32 Mb - experiența poate varia).

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
ro: UpdraftPlus Premium l-ai achiziționat cu peste un an în urmă. Ar trebui să reînnoiești imediat pentru a evita pierderea de alocare pentru 12 luni de depozitare gratuită, pe care ai obținut-o ca un client UpdraftPlus Premium.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
ro: Instalarea ta WordPress are directori vechi, din starea anterioară, înainte de restaurare/migrare (informație tehnică: aceștia au sufixul - old). Ar trebui să apeși acest buton pentru a-i șterge imediat, de îndată ce ai verificat că restaurarea s-a efectuat.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
ro: Instalarea ta WordPress are o problemă cu scoaterea spațiilor libere suplimentare. Aceasta poate afecta copiile de rezervă pe care le descarci de aici.

en: Your backup has been restored.
ro: Copia ta de siguranță a fost restaurată.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
ro: Copia ta de rezervă este pentru o instalare WordPress multi-site; dar acest site nu este. Numai primul site al rețelei va fi accesibil.

en: Your chosen character set to use instead:
ro: Setul de caractere ales pentru a fi folosit în schimb:

en: Your clone will renew on:
ro: Clona ta se va reînnoi pe:

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
ro: Utilizatorul pentru baza de date nu are permisiunea de a crea tabele. Vom încerca să restaurăm doar golind tabelele; acest lucru ar trebui să funcționeze dacă a) restaurezi dintr-o versiune WordPress cu aceeași structură a bazei de date și dacă b) baza de date importată nu conține tabele care nu sunt deja existente în site-ul pe care imporți.

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
ro: Utilizatorul pentru baza de date nu are permisiunea de a șterge tabele. Vom încerca să restaurăm doar golind tabelele; acest lucru ar trebui să funcționeze dacă restaurezi dintr-o versiune WordPress cu aceeași structură a bazei de date (%s)

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
ro: Adresa ta de email și parola nu au fost recunoscute de UpdraftPlus.Com

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
ro: Adresa ta de email a fost validă, dar parola nu a fost recunoscută de UpdraftPlus.Com.

en: Your email backup and a report will be sent to
ro: Copia ta de siguranță prin email și un raport vor fi trimise la

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
ro: Fișierul tău de export va fi pentru setările de afișare, nu pentru cele salvate.

en: Your first backup
ro: Prima ta copie de siguranță

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
ro: Spațiul liber de pe discul tău este foarte mic - mai sunt doar %s Mb

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
ro: Spațiul liber din contul tău de găzduire este foarte mic - ai numai %s Mo

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
ro: Compania ta de găzduire trebuie să activeze aceste funcții înainte ca %s să poată funcționa.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
ro: Furnizorul tău de găzduire permite să faci o singură copie de siguranță pe lună.

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
ro: Furnizorul tău de găzduire permite să faci o singură copie de siguranță incrementală pe zi.

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
ro: Setările tale salvate afectează și ceea ce este salvat în copia de siguranță - de exemplu, fișierele excluse.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
ro: Nu am putut salva setările. Te rog reîmprospătează pagina de setări și încearcă din nou

en: Your settings have been saved.
ro: Setările tale au fost salvate.

en: Your settings have been wiped.
ro: Setările tale au fost șterse.

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
ro: Va fi folosită adresa de email (%s) a administratorului site-ului.

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
ro: În serverul tău web este activ așa-zisul PHP safe_mode.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
ro: Instalarea PHP de pe serverul tău web nu include extensia (%s) <strong>necesară</strong> (pentru %s). Te rog vezi suportul furnizorului tău de găzduire web și cere-le s-o activeze.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
ro: Instalarea PHP pe serverul tău web nu include o extensie necesară (%s). Te rog contactează suportul furnizorului tău de găzduire web și solicită activarea.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
ro: Instalarea PHP de pe serverul tău web nu include o extensie necesară (%s). Te rog să contactezi furnizorul tău de găzduire web pentru suport.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
ro: Instalarea PHP a serverului tău web are aceste funcții dezactivate: %s.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
ro: Instalarea PHP/Curl de pe serverul tău web nu suportă accesul https. Comunicațiile cu %s vor fi necriptate. Cere-i furnizorului tău de găzduire web să instaleze Curl/SSL pentru a obține posibilitatea de criptare (printr-un supliment).

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
ro: Instalarea PHP/Curl de pe serverul tău web nu acceptă accesul https. Nu putem accesa %s fără acest tip de acces. Te rog vezi suportul furnizorului tău de găzduire web. %s <strong> necesită</strong> Curl+https. Te rog nu trimite nicio solicitare în acest sens; nu există nicio alternativă.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
ro: Serverul tău web nu are instalată extensia %s.

en: Your website is hosted using the %s web server.
ro: Site-ul tău găzduit folosește un server web %s.

en: Your website is hosted with %s (%s).
ro: Site-ul tău web este găzduit de %s (%s).

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
ro: Site-ul tău este vizitat rar și UpdraftPlus nu obține resursele pe care le-a sperat; te rog citește această pagină:

en: Your wp-content directory server path: %s
ro: Calea către directorul tău wp-content din server: %s

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
ro: se face a doua încercare (dacă este tot un eșec, va fi omis)

en: advanced options
ro: opțiuni avansate

en: already uploaded
ro: deja încărcat

en: an account
ro: un cont

en: and retain this many scheduled backups
ro: și să păstreze aceste multe copii de siguranță programate

en: anywhere in their names
ro: oriunde în numele lor

en: archive
ro: arhivă

en: at the beginning of their names
ro: la începutul numelor lor

en: at the end of their names
ro: la finalul numelor lor

en: authentication URI
ro: URI de autentificare

en: authentication error
ro: eroare de autentificare

en: authentication failed
ro: autentificarea a eșuat

en: calculate
ro: calculat

en: calculating...
ro: calculez...

en: check your log for more details.
ro: verifică-ți jurnalul pentru mai multe detalii.

en: chunk %s: upload failed
ro: bucata %s: încărcarea a eșuat

en: configure it here
ro: configurează aici

en: count
ro: număr

en: credentials
ro: date de conectare

en: database connection attempt failed.
ro: Încercarea de conectare la baza de date a eșuat.

en: day
ro: zi

en: day(s)
ro: zi (zile)

en: did not return the expected response - check your log file for more details
ro: nu a returnat răspunsul așteptat - verifică fișierul jurnal pentru mai multe detalii

en: dismiss notice
ro: respinge notificarea

en: download: failed: file not found
ro: descărcare: a eșuat - fișier negăsit

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
ro: de exemplu: dacă serverul tău este aglomerat în timpul zilei și vrei să rulezi peste noapte

en: easily migrate or clone your site in minutes
ro: migrează cu ușurință sau clonează site-ul tău în câteva minute

en: easy to break, fastest
ro: ușor de spart, cel mai rapid

en: encrypted FTP (explicit encryption)
ro: FTP criptat (criptare explicită)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
ro: FTP criptat (criptare implicită)

en: enhanced remote storage options
ro: opțiuni de stocare la distanță îmbunătățite

en: error - failed to upload file
ro: eroare - încărcarea fișierului a eșuat

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
ro: eroare: încărcarea fișierului în %s a eșuat (vezi jurnalul fișierului pentru mai multe detalii)

en: error: file %s was shortened unexpectedly
ro: eroare: fișierul %s a fost trunchiat în mod neașteptat

en: failed to access parent folder
ro: accesarea dosarului părinte a eșuat

en: faster (possibility for slow PHP installs)
ro: mai rapid (posibilitate pentru instalări PHP lente)

en: file
ro: fișier

en: file is size:
ro: Dimensiunea fișierului este de:

en: files: %s
ro: Fișierele: %s

en: folder
ro: dosar

en: go here to learn more
ro: mergi aici pentru a afla mai multe

en: here
ro: aici

en: hour(s)
ro: oră (ore)

en: i.e. if you have %s there
ro: adică dacă ai %s acolo

en: if all of the following conditions are matched:
ro: dacă sunt îndeplinite toate condițiile următoare:

en: if any of the following conditions are matched:
ro: dacă sunt îndeplinite oricare dintre condițiile următoare:

en: in the month
ro: în luna

en: including any passwords
ro: inclusiv orice parole

en: incremental backup; base backup: %s
ro: copie de rezervă incrementală; copie de rezervă de bază: %s

en: is
ro: este

en: is not
ro: nu este

en: key
ro: cheie

en: key name
ro: nume cheie

en: last activity: %d seconds ago
ro: ultima activitate: cu %d secunde în urmă

en: last activity: %ss ago
ro: ultima activitate: %ss în urmă

en: login
ro: Autentificare

en: login failure
ro: eșec la autentificare

en: manage
ro: administrează

en: manages all your WordPress sites at once from one place
ro: îți administrezi toate site-urile WordPress dintr-un singur loc, în același timp

en: more info
ro: mai multe informații

en: no options or sitemeta table was found
ro: nu am găsit opțiuni sau metadate site pentru tabel

en: notice image
ro: imagine notificare

en: on every backup
ro: la fiecare copie de siguranță

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
ro: deschide asta pentru a arăta câteva opțiuni suplimentare; nu te deranja să faci acest lucru decât dacă ai o problemă sau ești curios.

en: or (annual discount)
ro: sau (reducere anuală)

en: or to configure more complex schedules
ro: sau pentru a configura programări mai complexe

en: or to restore manually
ro: sau să restaurezi manual

en: or, to reset this option
ro: sau, pentru a reseta această opțiune

en: password
ro: parolă

en: please wait for the rescheduled attempt
ro: te rog așteaptă încercarea reprogramată

en: press here
ro: apasă aici

en: read more at %s
ro: citește mai multe la %s

en: recommended
ro: recomandat

en: refresh
ro: reîmprospătează

en: regular non-encrypted FTP
ro: FTP necriptat, obișnuit

en: remote files deleted
ro: fișiere la distanță șterse

en: remote site
ro: site la distanță

en: required for some remote storage providers
ro: necesar pentru unii furnizori de depozitare la distanță

en: reset
ro: resetează

en: restoration
ro: restaurare

en: search and replace
ro: caută și înlocuiește

en: secure your backups
ro: asigură-ți copiile de siguranță

en: settings
ro: setări

en: show PHP information (phpinfo)
ro: arată informația PHP (phpinfo)

en: show log
ro: Arata jurnal (log)

en: site not found
ro: site negăsit

en: slower, strongest
ro: mai lent, cel mai puternic

en: table: %s
ro: tabelul: %s

en: template not found
ro: șablon negăsit

en: the database query being run was:
ro: Interogarea bazei de date rulate a fost:

en: the migrator add-on
ro: suplimentul pentru migrare

en: the options table was not found
ro: nu am găsit opțiuni pentru tabel

en: these backup sets
ro: aceste seturi de copii de siguranță

en: these characters
ro: aceste caractere

en: this backup set
ro: acest set de copii de siguranță

en: this privacy policy
ro: această politică de confidențialitate

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
ro: deși o parte din informațiile returnate nu au fost cum era de așteptat - distanța parcursă poate varia

en: to take incremental backups
ro: pentru a face copii de siguranță incrementale

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
ro: s-au făcut două încercări nereușite de a-l include și acum va fi omis din copia de siguranță

en: unknown source
ro: sursă necunoscută

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
ro: încărcare (%s): reasamblarea a eșuat (vezi jurnalul pentru mai multe detalii)

en: upload failed
ro: încărcarea a eșuat

en: use UpdraftPlus Premium
ro: folosește UpdraftPlus Premium

en: username
ro: nume utilizator

en: week(s)
ro: săptămână (săptămâni)

en: will restore as:
ro: se va restaura ca:

en: with the option of
ro: cu opțiunea de

en: you have authenticated your %s account
ro: ți-ai autentificat contul %s

en: you have authenticated your %s account.
ro: Te-ai autentificat în contul tău %s.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
ro: instalării tale PHP îi lipsește extensia openssl; ca urmare, poate dura câteva minute; dacă nu s-a întâmplat nimic de atunci, ar trebui să încerci fie o dimensiune de cheie mai mică fie să întrebi compania ta de găzduire web cum să activezi această extensie PHP în inițializarea ta.

en: your UpdraftPlus.com account
ro: contul tău UpdraftPlus.com

en: your site's admin address
ro: adresa administratorului site-ului

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
ro: contul tău de găzduire web pare să fie plin; vezi te rog: %s

en: zip executable found:
ro: s-a găsit un zip executabil:
